صفحات سیستم دریچه کشویی (اسلاید گیت) پاتیل

این پست را به اشتراک بگذارید :

سیستم دریچه کشویی ( سیستم اسلاید گیت ) دارای چهار جزء نسوز اصلی شامل نازل درونی پاتیل،صفحات سیستم دریچه کشویی (اسلاید گیت) شامل صفحه بالایی و صفحه پایینی و نازل بیرونی می‌باشد. مواد اولیه مورد استفاده در تمامی اجزای سیستم دریچه کشویی باید با بهترین کیفیت تولید شوند و در کنار آن با توجه به رقابتی بودن محصول، دارای قیمت مناسبی باشند. این سیستم از ملزومات اساسی کلیه ی فولادسازی ها در تمامی دنیاست پس در دسترس بودن بهترین سیستم با بهترین کیفیت برای هر صنعتی بسیار حائز اهمیت است. کاربرد اصلی سیستم اسلاید گیت که صفحات سیستم دریچه کشویی (اسلاید گیت) هم جزئی از آن است، وظیفه کنترل دبی فولاد مذاب عبوری از پاتیل و ارتفاع سطح مذاب تاندیش را دارد. با شروع فرآیند انتقال مذاب از پاتیل، عملکرد صفحات سیستم دریچه کشویی (اسلاید گیت) آغاز می گردد به گونه ای که با حرکت صفحه کشویی پایینی می توان برای تنظیم میزان همپوشانی سوراخ های تزریق بالا و پایین برای کنترل اندازه جریان استفاده کرد.

سیستم اسلاید گیت شامل  نازل درونی پاتیل،صفحات سیستم دریچه کشویی (اسلاید گیت) شامل صفحه بالایی و صفحه پایینی و نازل بیرونی
سیستم اسلاید گیت شامل نازل درونی پاتیل،صفحات سیستم دریچه کشویی (اسلاید گیت) شامل صفحه بالایی و صفحه پایینی و نازل بیرونی

برای تنظیم صفحات سیستم دریچه کشویی (اسلاید گیت) پاتیل دو روش وجود دارد، روش هیدرولیکی و روش دستی. از آنجایی که صفحات سیستم دریچه کشویی (اسلاید گیت) پاتیل باید در برابر فرسایش سرباره فولادی با دمای بالا، فشار استاتیکی فولاد مذاب و اثرات سرد شدن سریع و گرمایش سریع مقاومت کند، مواد نسوز باید در برابر دمای بالا، فرسایش، سرد شدن سریع و سایر موارد که بسته به حجم پاتیل و شرایط کارخانه ممکن است متغیر باشد، مقاوم باشند. از ویژگی های بارز صفحات سیستم دریچه کشویی (اسلاید گیت) مقاومت بالای آنها در برابر گرمایش سریع و مقاومت خوب در برابر سرباره و استحکام کافی در دمای بالاست.

انواع مختلفی از صفحات سیستم دریچه کشویی (اسلاید گیت) در شکل ها و کاربردهای مختلف
انواع مختلفی از صفحات سیستم دریچه کشویی (اسلاید گیت) در شکل ها و کاربردهای مختلف

انواع صفحات سیستم دریچه کشویی (اسلاید گیت) پاتیل

  1. صفحه دروازه کشویی آلومینیومی بالا

معایب:

(1) مقاومت در برابر خوردگی ضعیف، فرسایش جدی سطح کشویی و Spru.

(2) پایداری شوک حرارتی ضعیف و ترک خوردن آسان در حین استفاده.

  1. صفحات سیستم دریچه کشویی (اسلاید گیت) آلومینا کربنی

صفحات سیستم دریچه کشویی (اسلاید گیت) آلومینا کربن دارای آلومینیوم-کربن پخت نشده و آلومینیوم-کربن پخته شده است. به منظور بهبود مقاومت در برابر خوردگی و پایداری شوک حرارتی صفحات سیستم دریچه کشویی (اسلاید گیت) کربن نسوخته، مولایت مصنوعی، آندالوزیت و کاربید سیلیکون به مواد اولیه اضافه می شود و کوراندوم و کاربید سیلیکون هم در فرآیند کربورایزینگ اضافه می شود.

اما در حین استفاده، صفحات سیستم دریچه کشویی (اسلاید گیت) این ماده به تدریج دارای مشکلاتی مانند استحکام حرارتی کم، سایش سطح لغزشی جدی و مقاومت ضعیف در برابر ترک می‌شود. عیب صفحات سیستم دریچه کشویی (اسلاید گیت) آلومینا کربنی پخته شده مقاومت در برابر شوک حرارتی پایین است و نمی توان به طور مداوم برای چندین بار از آن استفاده کرد.

علاوه بر این، کربن به راحتی در طول استفاده اکسید می شود و مقاومت در برابر خوردگی پایین است.

  1. صفحات سیستم دریچه کشویی زیرکونیا-آلومینا کربنی

صفحات سیستم دریچه کشویی (اسلاید گیت) زیرکونیا-آلومینا کربنی بر اساس پخت آلومینا-کربن ساخته شده است. صفحه لغزنده این ماده از نرخ انبساط پایین مواد خام Al2O3-SiO2-ZrO2 استفاده می کند که به یک ماده نسوز تبدیل می شود که با اتصال کربن با زیرکون ، مولایت، کوراندوم و غیره به عنوان فاز کریستالی اصلی آلومینا-کربن مشخص می شود. عملکرد و کاربرد بسیار خوبی دارد، اما سایش سطح ترک خوردگی و لغزشی در استفاده مکرر، کلید محدود کردن بهبود عمر آن است.

صفحات سیستم دریچه کشویی (اسلاید گیت) آلومینا-کربن و زیرکونیا-آلومینا کربنی با پیوند کربن در حال حاضر معمولاً از مواد اسلاید در کارخانه های فولادسازی داخل و خارج از کشور استفاده می شود، اما این دو نوع در هنگام ریخته گری فولاد با کلسیم، مقاومت در برابر خوردگی کلسیم ضعیفی دارند و برای کلسیم مناسب نیستند.

  1. صفحه دروازه کشویی کربن منیزیا و کربن اسپینل

صفحات سیستم دریچه کشویی (اسلاید گیت) منیزیتی برای اولین بار در اروپا استفاده شد. از آنجایی که اکسید منیزیم مقاومت خوبی در برابر تنش های مکانیکی و خوردگی شیمیایی دارد، نیازهای فولاد با کلسیم ریخته گری و فولاد پر اکسیژن را تا حدودی برآورده می کند.

با این حال، ضریب انبساط حرارتی صفحات سیستم دریچه کشویی (اسلاید گیت) اکسید منیزیم زیاد است و در هنگام ریخته‌گری فولاد مستعد پوسته شدن حرارتی است و مقاومت شوک حرارتی باید بهبود یابد.

کربن اسپینل یک ماده نسوز است که از اسپینل منیزیا-آلومینا به عنوان فاز کریستالی اصلی استفاده می کند و با ترکیب سرامیک و کربن مشخص می شود.

ضریب انبساط حرارتی و مدول الاستیک مواد اسپینل آلومینا منیزیا هر دو کوچکتر از اکسید منیزیا است و مقاومت شوک حرارتی آن قوی تر از اکسید منیزیم است. با این حال، مواد اسپینل و کلسیم موجود در فولاد واکنش شیمیایی کندی دارند و در نتیجه موادی با ذوب پایین ایجاد می‌شوند که عمر مفید آن را تحت تأثیر قرار می‌دهند.

سیستم دریچه کشویی (اسلاید گیت) شامل چه اجزایی است؟

سیستم دریچه کشویی (اسلاید گیت) دارای چهار جزء نسوز اصلی شامل نازل درونی پاتیل،صفحات سیستم دریچه کشویی (اسلاید گیت) شامل صفحه بالایی و صفحه پایینی و نازل بیرونی می‌باشد.

تنظیم صفحات سیستم دریچه کشویی (اسلاید گیت) به چند روش صورت می گیرد؟

تنظیم صفحات سیستم دریچه کشویی (اسلاید گیت) پاتیل دو روش وجود دارد، روش هیدرولیکی و روش دستی. پاتیل دو روش وجود دارد، روش هیدرولیکی و روش دستی.

انواع صفحات سیستم دریچه کشویی (اسلاید گیت) پاتیل را نام ببرید

صفحات سیستم دریچه کشویی (اسلاید گیت) آلومینا بالا (High Alumina)
صفحات سیستم دریچه کشویی (اسلاید گیت) آلومینا کربنی
صفحات سیستم دریچه کشویی (اسلاید گیت) زیرکونیا-آلومینیا کربنی
صفحات سیستم دریچه کشویی (اسلاید گیت) منیزیا کربن اسپینل

جهت کسب اطلاعات بیشتر، خرید محصولات و دریافت مشاوره فنی با ما در تماس باشید.

عضویت در خبرنامه

اطلاع از آخرین اخبار و مقالات ویستا آسمان

اخبار و مقالات مرتبط

Related news & articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *