بازار الکترود گرافیتی در ماه های فوریه و مارس 2023 (بررسی اجمالی)

الکترودهای گرافیتی در سطح نسبتاً بالایی حمایت می کند. با این حال، تقاضای ناکافی از افزایش سریع و فوری قیمت الکترود گرافیتی جلوگیری می­کند که تولیدکنندگان الکترود گرافیتی بسیار مشتاق در نظر گرفتن وضعیت سود فعلی هستند.

این پست را به اشتراک بگذارید :

بازار الکترود گرافیتی ارزان قیمت در چین نشانه افزایشی را نشان داده است. هزینه مواد خام همچنان بالا می رود و از قیمت الکترودهای گرافیتی در سطح نسبتاً بالایی حمایت می کند. با این حال، تقاضای ناکافی از افزایش سریع و فوری قیمت الکترود گرافیتی جلوگیری می­کند که تولیدکنندگان الکترود گرافیتی بسیار مشتاق در نظر گرفتن وضعیت سود خود در بازار الکترود گرافیتی فعلی هستند.

عرضه:

هیچ تغییر عمده ای در عرضه بازار الکترود گرافیتی چین در این هفته وجود ندارد. در حال حاضر، اکثر تولیدکنندگان الکترود گرافیتی تولید را از سر گرفته‌اند، اما به دلیل تقاضای ضعیف پایین دستی و قیمت بالای مواد اولیه در بالادست، برخی از تولیدکنندگان همچنان بخشی از ظرفیت تولید را ذخیره می‌کنند.

تقاضا: تقاضا در بازار الکترود گرافیتی چین در این هفته خوب نیست. این هفته، تقاضای بازار هنوز در حال بهبود است. ظرفیت عملیاتی کارخانه‌های فولاد با تکنولوژی کوره قوس الکتریکی در اواخر ماه فوریه افزایش یافت و کارخانه‌های فولاد جنوبی در اوج تولید هستند.

هزینه: قیمت کک نفتی کم سولفور، ماده خام برای الکترودهای گرافیتی، به افزایش خود ادامه داد و باعث افزایش اعتماد به تولیدکنندگان الکترود گرافیتی شد. بر اساس قیمت های فعلی کک نفتی کم سولفور، قطران زغال سنگ و کک سوزنی در بازار الکترود گرافیتی، از نظر تئوری، هزینه تولید بازار الکترود گرافیتی 3100 دلار در هر تن (Ex-works، VAT) باقی می ماند.

سود: سود کلی بازار الکترود گرافیتی چین در این هفته ناکافی است. برای تغییر وضعیت سود ناکافی، تولیدکنندگان بیش از پیش از انجام معامله با قیمت پایین بی میل می شوند و برخی قبلاً سفارشات با قیمت پایین را رد کرده اند. به عبارت دیگر منابع ارزان قیمت کمتر در بازار یافت می شود. حتی در این مورد، برخی از تولیدکنندگان الکترود گرافیتی همچنان ضرر می کنند.

در دسترس بودن: در این هفته در دسترس بودن الکترود گرافیتی چین در بازار در سطح پایین تا متوسط قرار دارد. برخی از شرکت های تولید کننده الکترود گرافیتی تحت تاثیر تقاضای ضعیف، افزایش مستمر قیمت مواد اولیه و مشکل در افزایش قیمت الکترودهای گرافیتی، سهام آن را کنترل کرده اند.

پیش بینی: متاثر از افزایش مکرر قیمت مواد اولیه بالادستی در بازار الکترود گرافیتی، شرکت های تولید کننده الکترود گرافیتی عموما تمایل به افزایش قیمت دارند. با این حال، سفارشات فعلی بازار الکترود گرافیتی کافی نیست و بهبود تقاضا کند است. با انتظار تقاضای خوب در بازار الکترود گرافیتی، قیمت الکترودهای گرافیتی ممکن است همزمان با افزایش قیمت افزایش یابد و انتظار می‌رود این افزایش 150 دلار در تن باشد.

وضعیت بازار الکترود گرافیتی در ماه فوریه و مارس 2023
وضعیت بازار الکترود گرافیتی در ماه فوریه و مارس 2023

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت قیمت الکترود گرافیتی با ما در تماس باشید.

عضویت در خبرنامه

اطلاع از آخرین اخبار و مقالات ویستا آسمان

اخبار و مقالات مرتبط

Related news & articles

آکادمی ویستا

دسته بندی دیرگدازها بر اساس خواص و کاربردهای آن

دیرگدازها موادی هستند که در برابر حرارت و قرار گرفتن در معرض درجات مختلف تنش و کرنش مکانیکی، تنش و کرنش حرارتی، خوردگی/ فرسایش ناشی از جامدات، مایعات و گازها، انتشار گاز و سایش مکانیکی در دماهای مختلف مقاوم هستند. به زبان ساده، آنها را مصالح ساختمانی می دانند که قادر به تحمل دمای بالا هستند. دیرگدازها معمولاً مواد غیر آلی غیر فلزی با نسوز بیش از 1500 درجه سانتیگراد هستند. آنها متعلق به سرامیکهای درشت دانه با ریزساختار هستند که از دانه های درشت تشکیل شده است. ساختار اصلی آنها، grog درشت دانه است که با مواد ریز به هم وصل شده است.محصولات نسوز نوع خاصی از سرامیک ها هستند که با هر سرامیک معمولی تفاوت دارند، عمدتاً به دلیل ساختار دانه درشت آنها که توسط ذرات گروگ بزرگتر به هم وصل شده توسط مواد میانی ریزتر (پیوند) تشکیل شده است.

آکادمی ویستا

ریفورمرتیوب در هیدروژن ریفرمینگ و تأثیر پارامترهای فرآیند بر آن

با در نظر گرفتن ویژگی‌های غیر خطی مواد ریفورمرتیوب با تغییرات دما و تأثیر سیال داخل و خارج ریفورمرتیوب، پیشنهاد می‌کنیم یک مدل جفت‌کننده حرارتی-سیال جامد و روش محاسبه برای ریفورمرتیوب در هیدروژن ریفرمینگ ایجاد کنیم. تئوری کوپلینگ چند میدانی برای تجزیه و تحلیل و مطالعه توزیع تنش سیال در ریفورمرتیوب در هیدروژن ریفرمینگ تحت شرایط مختلف فرآیند، دمای ورودی مختلف و نرخ جریان ورودی متفاوت استفاده می‌شود. ما دریافتیم که در شرایط عملیاتی گرم، به عنوان دمای ورودی سیال با افزایش دمای ریفورمرتیوب، حداکثر تنش معادل ساختار کلی ریفورمرتیوب به تدریج کاهش یافت. با افزایش تدریجی سرعت جریان، حداکثر تنش معادل ریفورمرتیوب به تدریج کاهش و سپس افزایش یافت. در این مقاله، تمام پارامترهای تکنولوژیکی که برای ریفورمرتیوب در هیدروژن ریفرمینگ از شرایط واقعی تولید ناشی می‌شوند، بنابراین نتایج تحقیق مرجع خاصی برای تولید ایمن ارائه می‌کند.

Leave A Comment