ماشین آلات فرآوری قراضه – معرفی و بیان کاربردها

ضه از جمله بیلر (bailer)، شی­ یِر یا قیچی ها(Shear)، شریدر (Shredder) و گرانولاتور موجود است. این ماشین ها می توانند فلزات مختلفی از جمله فولاد، آهن، مس، آلومینیوم و غیره را فرآوری کنند.

این پست را به اشتراک بگذارید :

بازیافت ضایعات فلزی صنعت مهمی است که به کاهش ضایعات و حفظ منابع طبیعی کمک می کند. با ماشین آلات مناسب، بازیافت ضایعات فلزی می تواند یک تجارت سودآور باشد. انواع مختلفی از ماشین آلات فرآوری قراضه از جمله بیلر (bailer)، شی­ یِر یا قیچی ها(Shear)، شریدر (Shredder) و گرانولاتور موجود است. این ماشین ها می توانند فلزات مختلفی از جمله فولاد، آهن، مس، آلومینیوم و غیره را فرآوری کنند.

شرکت ویستا آسمان تامین کننده انواع ماشین آلات فرآوری قراضه (بسته به نیاز شما بهترین و به صرفه ترین ماشین آلات فرآوری قراضه را در اختیار شما خواهیم گذاشت)

در دسته بندی ماشین آلات فرآوری قراضه، بیلرها برای فشرده کردن ضایعات فلزی به بِیل های فشرده برای حمل و نقل و ذخیره سازی آسان استفاده می شوند. شی­یر یا قیچی ها برای برش و شکل دادن فلز به قطعات کوچکتر استفاده می شود. شریدر ها برای شکستن قطعات بزرگتر فلز به قطعات کوچکتر استفاده می شوند. گرانولاتورها برای پردازش بیشتر فلز خرد شده به ذرات کوچکتر استفاده می شوند.

سرمایه گذاری در ماشین آلات فرآوری قراضه فلزی می تواند یک حرکت هوشمندانه برای مشاغلی باشد که به دنبال کاهش ضایعات و درآمدزایی هستند. با بازیافت ضایعات، کسب و کارها می توانند در هزینه های دفع صرفه جویی کنند و با فروش فلز بازیافتی درآمد کسب کنند. با ماشین آلات مناسب، بازیافت ضایعات فلزی می تواند یک فرآیند ساده و کارآمد باشد.

تجهیزات، آماده سازی و پردازش ضایعات

    تجهیزات، پردازش ضایعات و آماده سازی: ساخت شمش فولاد از قراضه شامل تعدادی تخصص مهم است که یکی از آنها همگن کردن ضایعات است. در واقع، کیفیت شمش، میزان آلودگی ناشی از آن، صرفه جویی در هزینه و طول عمر بیشتر مواد کوره، همگی به یکدیگر کمک می کنند. بدون شک بستگی به تخصص گروه پردازش دارد. درک آنها از تجهیزات، قابلیت های ذاتی آن و رویکرد روشمند آنها به فرآیند آماده سازی افزایش می یابد.

در ادامه به معرفی جز به جز ماشین آلان فرآوری قراضه می پردازیم:

الف: shear یا قیچی

قیچی ضایعات از جمله ماشین آلات فرآوری قراضه ای هستند که برای پردازش ضایعات فلزی و کاهش آن به اندازه فشرده استفاده می شوند. آنها اغلب در کارگاه های ضایعاتی و فولادسازی استفاده می شوند. انواع مختلفی از shear یا قیچی موجود است که عبارتند از:

**قیچی تمساح یا  Alligator Shears : قیچی های ثابت هیدرولیکی هستند که از یک فک لولایی برای بستن مواد و برش آن استفاده می کنند.

ماشین آلات فرآوری قراضه- **قیچی تمساح یا  Alligator Shears : قیچی های ثابت هیدرولیکی هستند که از یک فک لولایی برای بستن مواد و برش آن استفاده می کنند.
ماشین آلات فرآوری قراضه- **قیچی تمساح یا  Alligator Shears : قیچی های ثابت هیدرولیکی هستند که از یک فک لولایی برای بستن مواد و برش آن استفاده می کنند.

– **قیچی پیوسته  Continuous Shears: ماشین آلات فرآوری قراضه ای هستند که به طور مداوم ضایعات فلز را برش می دهند.

ماشین آلات فرآوری قراضه- قیچی پیوسته  Continuous Shears
ماشین آلات فرآوری قراضه- قیچی پیوسته  Continuous Shears

قیچی فلزات ضایعاتی: اینها ماشین های پردازش ضایعات قوی هستند که مواد را به اندازه فشرده کاهش می دهند. می توان از آنها برای کاهش پروفیل های ضایع شده هم از نظر اندازه (با له کردن آنها) و هم در طول (با برش دادن آنها) استفاده کرد .

مدل‌های مختلفی از قیچی‌های ضایعاتی با نیروها و قابلیت‌های برش متفاوت وجود دارد. هنگام انتخاب یک shear یا قیچی ضایعاتی، مهم است که عواملی مانند نوع و حجم مواد مورد پردازش و همچنین نیروی برش مورد نیاز و میزان تولید را در نظر بگیرید.

2- پرس ها (شردر-شریدر-SCRAP PRESSER)

ماشین آلات فراوری قراضه از نوع پرس قراضه دستگاهی است که برای فشرده سازی و bale بندی مواد قراضه برای حمل و نقل آسان تر استفاده می شود. در اینجا چند نمونه از ماشین آلات فراوری قراضه پرس قراضه آورده شده است:

دستگاه bale بندی (بِیلر) ضایعات : این دستگاه پرس bale بندی هیدرولیک است که برای فشرده سازی زباله های پلاستیکی و سایر مواد استفاده می شود.

ماشین آلات فرآوری قراضه- ماشین baler که نوعی  پرس محسوب می شود
ماشین آلات فرآوری قراضه- ماشین baler که نوعی پرس محسوب می شود

دستگاه پرس ضایعات فلزی: از این دستگاه برای فشرده سازی ضایعات فلزی به صورت bale استفاده می شود.

ماشین آلات فرآوری قراضه- دستگاه پرس ضایعات فلزی
ماشین آلات فرآوری قراضه- دستگاه پرس ضایعات فلزی

دستگاه پرس باعث کاهش حجم قراضه و افزایش دانسیته قراضه و نهایتا کاهش حدود سی درصد مصرف برق مصرفی در کوره ها می شود و با صرف انرژی اندک راندمان بالایی را ارایه می دهد که یکی دیگر از دلایل استقبال از این ماشین در ایران است. در کارخانجات، تکنیسین های ذوب از بلوک های پرس شده معمولا در انتهای زمان ذوب به جهت کنترل میزان کربن ذوب استفاده میکنند. معیار کیفیت یک پرس، پس از راحتی در اپراتوری در دست بودن یدکی های مصرفی وسهولت تعمیر و….. سلامت مخزن فشار پرس است. اگر مخزن فشار باز شده باشد یا دچار شکستگی یا پله و گودی و فرورفتگی شده باشد تفاوت چندانی با قراضه قابل ذوب کردن ندارد.  بنابر این قبل از خرید پرس از کیفیت مخزن فشار آن کاملا مطمئن شوید. همچنین ابعاد بلوک خروجی برای بسیاری از کارخانجات بسیار مهم است حتما قبل از بلوک کردن قراضه به سفارش کارخانه مشتری توجه کنید. ابعاد دهانه کوره بسیار مهم است .در صورت بزرگ بودن ابعاد بلوک به متریال دهنه کوره آسیب زده و ضمن اینکه اپراتور شارژکننده کوره زمان بیشتری مگنت شارژ کوره را در معرض حرارت قرار میدهد تا بلوک را وارد کوره کند ونیز اگر از فیدر جهت شارژ استفاده شود مشکل دو چندان خواهد بود.

3-ماشین آلات فرآوری قراضه خردکن (شردر-شریدر) یا SHREDDERS:

دستگاه های خردکن ضایعات فلزی ماشین هایی هستند که برای پردازش انواع ضایعات فلزی استفاده می شوند.

ماشین آلات فرآوری قراضه- شردر-شریدر- shredders
ماشین آلات فرآوری قراضه- شردر-شریدر- shredders

 آنها برای کاهش اندازه ضایعات فلزی به قطعات قابل کنترل و قابل حمل استفاده می شوند. فرآیند خرد کردن، جداسازی فلزات آهنی از غیرآهنی و سایر مواد از جمله لاستیک، پلاستیک و پارچه را آسان‌تر می‌کند. بزرگترین خردکن های ضایعات فلزی در جهان اغلب 10000 اسب بخار قدرت دارند و توسط طیف وسیعی از شرکت ها ساخته می شوند. دستگاه‌های خردکن فلزی در انواع و اندازه‌های مختلف تولید می‌شوند و می‌توانند با انواع مختلف سیستم‌های برش، مانند سیستم‌های برش محور افقی، شفت عمودی، تک شفت، دو شفت، سه شفت و چهار شفت مجهز شوند. برخی از نمونه‌هایی از مواد ضایعات فلزی که معمولاً خرد می‌شوند عبارتند از قوطی‌های قلع، قوطی‌های آلومینیومی، زباله‌های آلومینیومی، ظروف جعبه‌های قلع، آهن و فولاد، لوله‌های مسی، سکه‌ها، بازیافت رایانه، درام‌های فله، بازیافت لوازم خانگی، تلویزیون، ماشین‌های لباسشویی و ضایعات برق.

ماشین آلات فرآوری قراضه خردکن یا شردر (شریدر) ضایعات فلزی برای پردازش وسایل نقلیه فرسوده، لوازم خانگی و سایر اشکال ضایعات فلزی برای تسهیل جداسازی و دسته بندی فلزات آهنی، فلزات غیرآهنی و سایر مواد قابل بازیافت از مواد غیر قابل بازیافت استفاده می شود. آنها به لطف طراحی قوی خود عملکرد طولانی مدتی را ارائه می دهند. استفاده از دستگاه های خردکن ضایعات فلزات، اثرات منفی فلزات را بر خاک، آب های زیرزمینی را از بین می برد و فلزات بازیافتی اثرات زیست محیطی را کاهش می دهد.

دلایل افزایش بهره وری در صورت استفاده از قراضه شرد شده عبارتند از :

– درصد بالاترید از آهن در هر تن بار حاصل می شود؛

– جهت حصول اطمینان از یکنواختی ترکیب ذوب در کوره، یکنواختی بار فلزی با شردر ها اطمینان خاطر بیشتری را ایجاد میکنند،

– بارگیری سریعتر و راحت تر در هر بسکت (سبد) بدلیل انتقال مواد در استفاده از قراضه شرد شده نسبت به قراضه های دیگر آسان تر است.

– دانسیته ی بالاتر قراضه شرد یا شرید شده (خرد شده) باعث کاهش تعداد بسکت های مورد نیاز برای کوره و در صرفه جویی TTT (اصطلاح TTT در صنعت فولاد به زمانی اطلاق میگردد که از زمان تخلیه کامل کوره تا مرحله تخلیه بعدی اشاره دارد)

– کنترل دمای کوره به سبب سرعت بالاتر فرآیند .

– ترکیب شیمیایی مناسب قراضه شرید شده با سایر شارژهای فلزی (مانند شارژ آهن اسفنجی) در داخل کوره و پر کردن تخلخل های داخل شارژ باعث دست یافت به دانسیته بالاتری در کوره می شود.

طبیعتا دانسیته بالاتر بار ورودی به کوره، انرژی کمتری را مصرف خواهد کرد.

استفاده از ماشین آلات فرآوری قراضه در صنعت فولادی چه اهمیتی دارد؟

بازیافت ضایعات فلزی صنعت مهمی است که به کاهش ضایعات و حفظ منابع طبیعی کمک می کند. با ماشین آلات مناسب، بازیافت ضایعات فلزی می تواند یک تجارت سودآور باشد. انواع مختلفی از ماشین آلات فرآوری قراضه از جمله بیلر، شی­یر یا قیچی ها، شریدر و گرانولاتور موجود است. این ماشین ها می توانند فلزات مختلفی از جمله فولاد، آهن، مس، آلومینیوم و غیره را فرآوری کنند.

Shredder یا شردر (شریدر) چیست و چه کاربردی دارد؟

 آنها برای کاهش اندازه ضایعات فلزی به قطعات قابل کنترل و قابل حمل استفاده می شوند. فرآیند خرد کردن، جداسازی فلزات آهنی از غیرآهنی و سایر مواد از جمله لاستیک، پلاستیک و پارچه را آسان‌تر می‌کند.

انواع Shredder ها را نام ببرید:

بزرگترین خردکن های ضایعات فلزی (Shredder، شردر یا شریدر) در جهان اغلب 10000 اسب بخار قدرت دارند و توسط طیف وسیعی از شرکت ها ساخته می شوند. دستگاه‌های خردکن فلزی در انواع و اندازه‌های مختلف تولید می‌شوند و می‌توانند با انواع مختلف سیستم‌های برش، مانند سیستم‌های برش محور افقی، شفت عمودی، تک شفت، دو شفت، سه شفت و چهار شفت مجهز شوند. برخی از نمونه‌هایی از مواد ضایعات فلزی که معمولاً خرد می‌شوند عبارتند از قوطی‌های قلع، قوطی‌های آلومینیومی، زباله‌های آلومینیومی، ظروف جعبه‌های قلع، آهن و فولاد، لوله‌های مسی، سکه‌ها، بازیافت رایانه، درام‌های فله، بازیافت لوازم خانگی، تلویزیون، ماشین‌های لباسشویی و ضایعات برق.

جهت دریافت مشاوره فنی در خصوص خرید ماشین آلات فرآوری قراضه با ما در تماس باشید. شرکت ویستا آسمان تامین کننده مواد اولیه، تجهیزات و قطعات مصرفی در صنایع فولاد، نفت، گاز و پتروشیمی.

عضویت در خبرنامه

اطلاع از آخرین اخبار و مقالات ویستا آسمان

اخبار و مقالات مرتبط

Related news & articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *