کاربرد بیرینگ در نورد

این پست را به اشتراک بگذارید :

فرآیند نورد در دو حالت سرد و گرم انجام می‌شود، در حالت کلی تجهیزات دیگری نیز در خطوط رانش، ساخت مقاطع و سیم استفاده می‌شود. در همگی این تجهیزات از بیرینگ استفاده می شود. از همین رو در ادامه کاربرد بیرینگ در نورد و در این گونه تجهیزات وابسته به صنعت نورد آورده می شود.

کاربرد بیرینگ در نورد گرم

باکیفیت بودن محصول خروجی نورد گرم بسیار مهم است. تجهیزات نورد گرم همواره در معرض عواملی همچون: گرما، مقادیر زیاد آب خنکسازی و بارهای ضربه ای شدید هستند. علی رغم وجود عوامل مضر ذکر شده، در بازار رقابتی موجود دائما انتظار می‌رود میزان تولید به همراه کیفیت محصول خروجی افزایش یابد. لازم به ذکر است که فولادهای جدید که عموما کیفیت های بالاتری را نیز نسبت به سابق دارند دستگاه‌های باکیفیت تری را میطلبند.

همچنین توجه به نکات و قوانین زیست محیطی در فرآیند نوردکاری گرم از دیگر چالش های پیش رو است. در فرآیندهای نورد عموما از گریس به عنوان روانکار استفاده می شود. متعاقبا از آب نیز استفاده می شود. هزینه تمیزکاری آب استفاده شده معمولا از خود هزینه روانکاری بیشتر است. این مسائل باعث شده تا متخصصین برای یافتن تجهیزاتی با کیفیت تر و با هزینه های پایینتر فرآیندهای تحقیق و توسعه لازم را انجام دهند. بیرینگ ها از مهم ترین قطعات در دستگاه های نورد هستند و در طول عمر سرویسی این تجهیزات تاثیر کلیدی را دارند.

در انتخاب وخرید بیرینگ لازم است به نکاتی همچون: تحمل بارهای بالا و قابلیت کاربرد در شرایط محیطی مضر برای قطعات دقت شود. علاوه بر این می توان از بیرینگ‌های سیل و آب بند استفاده نمود و یا از روش های روانکاری خودکار استفاده شود؛ این روش ها علاوه بر کاهش هزینه های روانکاری، قوانین، مسائل و مشکلات زیست‌محیطی را نیز حل می کند. علاوه بر این هنگام فروش این محصولات باکیفیت، کارشناسان شرکت ویستا آسمان راهنمایی های لازم جهت مسائل مربوط به نگه داری تجهیزات را به مشتریان گرامی ارائه می دهند. با استفاده از محصولات باکیفیت و مقرون به صرفه موجود می توانید کیفیت، مدت زمان به کار گیری و استفاده از دستگاه را به حداکثر برسانید.از دیگر کاربرد بیرینگ در نورد را می توان کاربرد آن در صنعت نورد سرد ذکر کرد که در ادامه بیان گردیده است.

کاربرد بیرینگ در نورد سرد

یکی از چالش‌های مهم در بازار رقابتی کنونی برای کارخانه های نورد سرد افزایسش میزان محصول خروجی است. علاوه بر این لازم است تا نکات مربوط به دقت ابعادی بالا، کیفیت سطحی بالا و امکان نورد فولادهای گیرد بالا لحاظ شود؛ در عین حال همزمان با رعایت این نکات لازم است تا میزان محصول خروجی افزایش یابد. در واقع برای موفقیت در بازار رقابتی کنونی، برای بقا لازم است برای تمامی چالش های مربوط به دقت بالا، بارهای سنگین، سرعت بالا و استفاده از خنک کننده های مضر برای قطعات راه حلی مناسب و کارآمد در نظر گرفته شود.

کاربرد بیرینگ در نورد سرد
کاربرد بیرینگ در نورد سرد

قطعا خرید تجهیزات و ماشین آلات جدید پرهزینه است و به عنوان اولین راه حل در نظر گرفته نمی شود. استفاده از دستگاه های کنونی با افزایش فشار کاری بر این تجهیزات نیز موجب افزایش هزینه های تعمیر و نگه داری و یا حتی ایجاد خرابی در محصول می شود.

اما راه حل مناسب چیست؟

بیرینگ مورد استفاده در تجهیزات نورد سرد، نقش مهم و کلیدی را در طول عمر این دستگاه ها ایفا می کند. استفاده از بیرینگ مناسب، آب بندی و سیتم روانکاری مناسب در این تجهیزات می تواند کیفیت، قابلیت اطمینان و زمان کاری دستگاه را افزایش دهد. همچنین این تجهیزات به خوبی در برابر مسائل مربوط به آلودگی و خوردگی مقاومت می‌کنند. در مجموع استفاده از بیرینگ های مناسب می تواند تا حد زیادی خروجی کارخانه های نورد را افزایش دهد. بدیهی است در صورت استفاده از قطعات باکیفیت، طول عمر تجهیزات افزایش می یابد و هزینه های سرویس و نگه داری نیز کاهش می یابد. برای تهیه این محصولات می توانید با ما تماس بگیرید. کارشناسان شرکت ویستا آسمان علاوه بر ارائه محصولات با کیفیت در زمینه ارائه مشاوره جهت نحوه کاهش هزینه های تعمیر و نگه داری پاسخگوی مشتریان گرامی هستند.

ساخت مقاطع و سیم

مواردی همچون ساخت میله، سیم و مقاطع نیز زیرمجموعه فرآیندهای نورد دسته بندی می شوند. تجهیزات به کارگیری شده در این فرآیندها عمدتا در معرض آلودگی، بارهای بسیار شدید، سرعت های متغیر، فشار گشتاورهای معکوس قرار دارند. همه این موارد در نهایت منجر به از کارافتادن دستگاه و توقف های فرآیند تولید می شود. بدیهی است این گونه توقف ها در منجر به کاهش سودآوری تولید می شود.

از طرفی نگه داری ناصحیح از تجهیزات می تواند منجر به خطاهای ایجاد شده در شکل و هندسه و همچنین تلرانس های ابعادی شود. این گونه خطاها در تولید نیز منجر به نارضایتی مشتریان و مرجوعی محصول می شود و از این طریق نیز منجر به کاهش سود تولید کننده خواهد شد.

کاربرد بیرینگ در تولید سیم
کاربرد بیرینگ در تولید سیم

استفاده از تجهیزات باکیفیت و همچنین راه حل های اجرائی و عملی دارای نصب آسان، ایمن و قابل اطمینان برای افزایش کیفیت ضروری است. در واقع افزایش کیفیت به همراه سود آوری، کاهش زمان های توقف عملکرد دستگاه و کاهش هزینه های ناشی از نگه داری و تعمیرات تنها با استفاده از تجهیزات کاری باکیفیت امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید نکات تکمیلی انواع بیرینگ های صنعتی را مطالعه کنید.

کاربرد بیرینگ در نورد در خطوط محرکه

خطوط محرکه، در فرایندهای سنگین تامین کننده نیروی کاری لازم نورد می باشد. عملکرد بهینه این خطوط توسط موتورها، گیربکس ها و کوپلینگ ها انجام می شود. شرایط کاری این تجهیزات عموما در محیط های گرم، دارای آلودگی های زیاد و آسیب رسان به تجهیزات است. این خطوط محرکه عمدتا در معرض حرکت معکوس، حرکت و توقف ناگهانی، تغییرات زیاد گشتاور پیچشی در بازه های زمانی کوتاه و گشتاور پیچشی دائمی در رنج سرعت های مختلف قرار می گیرند. حتی گاها گشتاور ماکزیمم از میزان توصیه شده دیتاشیت تولیدکننده دستگاه فراتر می رود.

بنابراین تمامی موارد ذکر شده در مقاله کاربرد بیرینگ در نورد تاثیرات شدیدی بر عملکرد خط محرکه دارد. این موارد همواره منجر به تخریب دستگاه و ایجاد توقف در فرآیند تولید می شود که منجر به کاهش بازده تولید می شود در نتیجه کارخانه با قطعات اسقاطی زیادی مواجه می‌شود. از طرفی هزینه های تعمیر و نگه داری برای جلوگیری از تخریب های دائمی بیشتر می‌شود. ما در شرکت ویستا آسمان همواره در تلاشیم تا بهترین راه حل ها را به شما پیشنهاد دهیم. با ما در تماس باشید.

بیرینگ در خطوط محرکه

عضویت در خبرنامه

اطلاع از آخرین اخبار و مقالات ویستا آسمان

اخبار و مقالات مرتبط

Related news & articles

آکادمی ویستا

کاربرد فرو منگنز در صنایع مختلف

فرو منگنز (Ferromanganese) یک آلیاژ آهنی است که از ترکیب آهن و منگنز تشکیل شده و به دلیل خواص منحصر به‌فرد خود، کاربردهای گسترده‌ای در

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *