هندبوک مقایسه استانداردهای جهانی فولاد

در هندبوک مقایسه استانداردهای جهانی فولاد توضیحات مفصلی در مورد چگونگی و دلیل مقایسه یک فولاد با فولادهای دیگر را ارائه می دهد. استانداردهای ASTM ، AFNOR ، API ، ASME ، BSI ، EN ، CSA ، DIN ، GB ، ISO ، JIS و SAE مقایسه می شوند.

این پست را به اشتراک بگذارید :

هندبوک مقایسه استانداردهای جهانی فولاد John E. Bringas, Editor کتاب جامعی برای مقایسه استانداردهای بین المللی فولاد بوده که شامل معرفی بیش از هزار  آلیاژ  جدید می باشد. به منظور ایجاد زبان مشترک  میان تولید کننده، فروشنده و سازنده ، مصنوعات فولادی را استاندارد کرده اند. بیشتر کشور های صنعتی پیشرفته  برای خود استاندارد جداگانه  دارند و برحسب  تجربیات و زبان متداولشان از علامت ها، حروف و اعدادی برای بیان اختصاری اطلاعات لازم جهت معرفی هر یک از تولیدات خود استفاده می کنند. علامت هایی که برای معرفی فولاد ها به کار می روند، شامل سه بخش عمده عناصر تشکیل دهنده، روش تولید و عملیات انجام گرفته روی آنها قبل از عرضه به بازار می باشد. به عنوان مثال کشور آلمان تمام انواع فولاد را طبق DIN 17006 استاندارد کرده است.

پیش گفتار هندبوک مقایسه استانداردهای جهانی فولاد

هندبوک مقایسه استانداردهای جهانی فولاد کتابی است که هرگز نخواستم آن را بنویسم بلکه همیشه می خواستم صاحب آن باشم. به عنوان یک مهندس متالورژی و کاربر طولانی مدت استانداردهای فولاد ، نویسنده چهار کتاب داده CASTI Metals و به عنوان عضو ASTM ، ISO ، و کمیته های استاندارد فولاد SAE ، همه مشکلات و چالش های نوشتن چنین مواردی را خیلی خوب می دانستم. کتابچه راهنما بسیاری از استانداردهای فولادی از سراسر جهان وجود داشتند که برای من جدید بودند و آن را ایجاد می کردند. بسیاری از شگفتی ها ، از جمله استانداردهای فولادی GB GB ، که توسط مهندسان متالورژی انتشارات CASTI ، Inc به انگلیسی ترجمه شده اند.

مقایسه استانداردهای فولاد یک علم دقیق نیست ، بنابراین بزرگترین چالش در تهیه چنین کتابی است. در مورد «قوانین مقایسه» تصمیم گیری می کرد. از میان کتابهای مشابه موجود در بازار ، هیچکدام جزئیات آن را توضیح نمی دهند. چرا یک فولاد با دیگری قابل مقایسه است. آنها به سادگی در یک لیست از فولادها ظاهر می شوند. من یک دفتر خاطرات روزانه نگه داشتم برای کمک به ساختن مجموعه ای قابل اجرا از قوانین مقایسه که می توانم با سایر کاربران برای کمک به آنها در میان بگذارم. درک چگونگی و چرایی یک فولاد با دیگری قابل مقایسه است.

در هندبوک مقایسه استانداردهای جهانی فولاد توضیحات مفصلی در مورد چگونگی و دلیل مقایسه یک فولاد با فولادهای دیگر را ارائه می دهد. استانداردهای ASTM ، AFNOR ، API ، ASME ، BSI ، EN ، CSA ، DIN ، GB ، ISO ، JIS و SAE مقایسه می شوند.

فهرست مطالب:

  1. Introduction to comparing world steel standards
  2. Carbon and alloy steels for general use
  3. Structural steel plates
  4. pressure vessel steel plates
  5.  steel tube and pipes
  6. Steel forgings
  7. Steel casting
  8. Wrought stainless steels
  9. Steels for special use

جهت مطالعه و دانلود کتاب های بیشتر می توانید از کتابخانه شرکت ویستا آسمان دیدن فرمایید.

عضویت در خبرنامه

اطلاع از آخرین اخبار و مقالات ویستا آسمان

اخبار و مقالات مرتبط

Related news & articles

آکادمی ویستا

کاربرد فرو منگنز در صنایع مختلف

فرو منگنز (Ferromanganese) یک آلیاژ آهنی است که از ترکیب آهن و منگنز تشکیل شده و به دلیل خواص منحصر به‌فرد خود، کاربردهای گسترده‌ای در

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *