نسوزهای ماشین ریخته گری مداوم

این پست را به اشتراک بگذارید :

بیشتر فولاد خام جهان با فرآیند ریخته‌گری مداوم تولید می‌شود و فناوری ریخته گری مداوم به طور فزاینده ای توسعه ریخته گری با سرعت بالا، ریخته گری مداوم چند رشته ای و بهبود کیفیت فولاد را ضروری می کند. در ماشین ریخته گری مداوم انواع دیرگدازها از پاتیل تا قالب مسی مانند سیستم دریچه کشویی پاتیل و تاندش، دیرگدازهای تاندیش، لدل شرود، نیم نازل و … مورد استفاده قرار میگیرد. نسوزهای ماشین ریخته گری مداوم یا دیرگدازهای دریچه کشویی برای طیف وسیعی از کاربردها استفاده می شود. ترکیبات فیزیکی، شیمیایی و معدن شناسی خاص با خلوص بالا، مقاومت در برابر خوردگی و فرسایش بالا، مقاومت در برابر شوک حرارتی بهینه برای عملکرد مطلوب را تضمین می‌کنند.

محل مصرف نسوزهای شکلدار در فرآیند ریخته گری مداوم
محل مصرف نسوزهای شکلدار در فرآیند ریخته گری مداوم

شرکت ویستا آسمان تامین کننده انواع نسوزهای ماشین ریخته گری مداوم از برترین برندهای روز دنیا می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

عضویت در خبرنامه

اطلاع از آخرین اخبار و مقالات ویستا آسمان

اخبار و مقالات مرتبط

Related news & articles

آکادمی ویستا

دسته بندی دیرگدازها بر اساس خواص و کاربردهای آن

دیرگدازها موادی هستند که در برابر حرارت و قرار گرفتن در معرض درجات مختلف تنش و کرنش مکانیکی، تنش و کرنش حرارتی، خوردگی/ فرسایش ناشی از جامدات، مایعات و گازها، انتشار گاز و سایش مکانیکی در دماهای مختلف مقاوم هستند. به زبان ساده، آنها را مصالح ساختمانی می دانند که قادر به تحمل دمای بالا هستند. دیرگدازها معمولاً مواد غیر آلی غیر فلزی با نسوز بیش از 1500 درجه سانتیگراد هستند. آنها متعلق به سرامیکهای درشت دانه با ریزساختار هستند که از دانه های درشت تشکیل شده است. ساختار اصلی آنها، grog درشت دانه است که با مواد ریز به هم وصل شده است.محصولات نسوز نوع خاصی از سرامیک ها هستند که با هر سرامیک معمولی تفاوت دارند، عمدتاً به دلیل ساختار دانه درشت آنها که توسط ذرات گروگ بزرگتر به هم وصل شده توسط مواد میانی ریزتر (پیوند) تشکیل شده است.

آکادمی ویستا

ریفورمرتیوب در هیدروژن ریفرمینگ و تأثیر پارامترهای فرآیند بر آن

با در نظر گرفتن ویژگی‌های غیر خطی مواد ریفورمرتیوب با تغییرات دما و تأثیر سیال داخل و خارج ریفورمرتیوب، پیشنهاد می‌کنیم یک مدل جفت‌کننده حرارتی-سیال جامد و روش محاسبه برای ریفورمرتیوب در هیدروژن ریفرمینگ ایجاد کنیم. تئوری کوپلینگ چند میدانی برای تجزیه و تحلیل و مطالعه توزیع تنش سیال در ریفورمرتیوب در هیدروژن ریفرمینگ تحت شرایط مختلف فرآیند، دمای ورودی مختلف و نرخ جریان ورودی متفاوت استفاده می‌شود. ما دریافتیم که در شرایط عملیاتی گرم، به عنوان دمای ورودی سیال با افزایش دمای ریفورمرتیوب، حداکثر تنش معادل ساختار کلی ریفورمرتیوب به تدریج کاهش یافت. با افزایش تدریجی سرعت جریان، حداکثر تنش معادل ریفورمرتیوب به تدریج کاهش و سپس افزایش یافت. در این مقاله، تمام پارامترهای تکنولوژیکی که برای ریفورمرتیوب در هیدروژن ریفرمینگ از شرایط واقعی تولید ناشی می‌شوند، بنابراین نتایج تحقیق مرجع خاصی برای تولید ایمن ارائه می‌کند.

Leave A Comment