کتاب راهنمای نصب آجر کوره Brick Installation Guide

این پست را به اشتراک بگذارید :

در کتاب راهنمای نصب آجر کوره Brick Installation Guide نصب آجر نسوز کوره با نکات و چالش هایی همراه است که نیازمند مطالعه دقیق دستورالعمل های نوشته شده و استفاده از نیروی انسانی متخصص در این زمینه می‌باشد. در کتاب راهنمای نصب آجر کوره Brick Installation Guide به این امر به تفضیل پرداخته شده است.

نصب درست آجر در کوره در طول عمر تجهیزات کوره، جلوگیری از بروز خسارات به واحد فولادسازی و در افزایش بازدهی از جهت کاهش تعمیرات تاثیر گذار است. یکی از قسمت های چالشی در نصب آجر مربوط به قسمت های کمانی شکل، دارای شکستگی و زاویه دار است. از دیگر نکات مربوط به نصب آجرهای درای شکل های خاص و جنس آجر مورد استفاده در کوره است که در این راهنما به تمام این نکات دقت شده است. مزیت نکات این راهنما در ارائه تعداد آجر مورد نیاز در انواع کوره و انواع قسمت های مختلف بر حسب ابعاد و شکل هر بخش می‌باشد. همچنین تصویر شماتیک چیدمان آجر در هر بخش انواع کوره ها آورده شده و با مشاهده تصویر، فرآیند نصب آجر برای هر قسمت از کوره را می توان در کوره مورد نظر خود الگوبرداری نمود.

کتاب راهنمای نصب آجر کوره مربوط به شرکت Harbison-Walker می باشد. در این دفترچه موارد ذیل مورد بحث و بررسی قرار گرفته است:

1- انتخاب نسوز

2- سفارش نسوز

3- ساختمان و پوشش نسوز کوره

4- اندازه و شکل آجر

5- درب کوره قوس الکتریکی

6- کوره بلند

7-سقف کوره قوس الکتریکی

8- کوره دوار

9- پاتیل و تاندیش

10- و …

آجر نسوز کوره با نکات و چالش هایی همراه است که نیازمند مطالعه دقیق دستورالعمل های نوشته شده و استفاده از نیروی انسانی متخصص در این زمینه می‌باشد. در کتاب راهنمای نصب آجر کورهدر نصب آجر نسوز کوره با نکات و چالش هایی همراه است که نیازمند مطالعه دقیق دستورالعمل های نوشته شده و استفاده از نیروی انسانی متخصص در این زمینه می‌باشد. در کتاب راهنمای نصب آجر کوره Brick Installation Guide به این امر به تفضیل پرداخته شده است.این راهنما توضیحاتی در مورد انتخاب جنس ماده نسوز، نحوه چیدمان در قسمت‌هایی همچون درب کوره، انواع شکل و سایز اجر نسوز، کاربردهای آجر نسوز در کوره دوار، کوره بلند، کوره قوس الکتیرکی و … آورده شده است.

انتخاب جنس آجر نسوز و انواع ابعاد و شکل آن بستگی به نوع تجهیزات مورد استفاده و جنس مذاب در تماس با آجر دارد. برای اطلاعات بیشتر در مورد انواع جنس و شکل مورد استفاده به مطلب آجر نسوز مراجعه نمائید.

عضویت در خبرنامه

اطلاع از آخرین اخبار و مقالات ویستا آسمان

اخبار و مقالات مرتبط

Related news & articles

آکادمی ویستا

دسته بندی دیرگدازها بر اساس خواص و کاربردهای آن

دیرگدازها موادی هستند که در برابر حرارت و قرار گرفتن در معرض درجات مختلف تنش و کرنش مکانیکی، تنش و کرنش حرارتی، خوردگی/ فرسایش ناشی از جامدات، مایعات و گازها، انتشار گاز و سایش مکانیکی در دماهای مختلف مقاوم هستند. به زبان ساده، آنها را مصالح ساختمانی می دانند که قادر به تحمل دمای بالا هستند. دیرگدازها معمولاً مواد غیر آلی غیر فلزی با نسوز بیش از 1500 درجه سانتیگراد هستند. آنها متعلق به سرامیکهای درشت دانه با ریزساختار هستند که از دانه های درشت تشکیل شده است. ساختار اصلی آنها، grog درشت دانه است که با مواد ریز به هم وصل شده است.محصولات نسوز نوع خاصی از سرامیک ها هستند که با هر سرامیک معمولی تفاوت دارند، عمدتاً به دلیل ساختار دانه درشت آنها که توسط ذرات گروگ بزرگتر به هم وصل شده توسط مواد میانی ریزتر (پیوند) تشکیل شده است.

آکادمی ویستا

ریفورمرتیوب در هیدروژن ریفرمینگ و تأثیر پارامترهای فرآیند بر آن

با در نظر گرفتن ویژگی‌های غیر خطی مواد ریفورمرتیوب با تغییرات دما و تأثیر سیال داخل و خارج ریفورمرتیوب، پیشنهاد می‌کنیم یک مدل جفت‌کننده حرارتی-سیال جامد و روش محاسبه برای ریفورمرتیوب در هیدروژن ریفرمینگ ایجاد کنیم. تئوری کوپلینگ چند میدانی برای تجزیه و تحلیل و مطالعه توزیع تنش سیال در ریفورمرتیوب در هیدروژن ریفرمینگ تحت شرایط مختلف فرآیند، دمای ورودی مختلف و نرخ جریان ورودی متفاوت استفاده می‌شود. ما دریافتیم که در شرایط عملیاتی گرم، به عنوان دمای ورودی سیال با افزایش دمای ریفورمرتیوب، حداکثر تنش معادل ساختار کلی ریفورمرتیوب به تدریج کاهش یافت. با افزایش تدریجی سرعت جریان، حداکثر تنش معادل ریفورمرتیوب به تدریج کاهش و سپس افزایش یافت. در این مقاله، تمام پارامترهای تکنولوژیکی که برای ریفورمرتیوب در هیدروژن ریفرمینگ از شرایط واقعی تولید ناشی می‌شوند، بنابراین نتایج تحقیق مرجع خاصی برای تولید ایمن ارائه می‌کند.

Leave A Comment