تجهیزات و قطعات یدکی کوره قوس الکتریکی

این پست را به اشتراک بگذارید :

در کوره قوس الکتریکی، انرژی مورد نیاز برای ذوب شدن قراضه عمدتا توسط جریان برق و از طریق قوس الکتریکی به گرما تامین می شود. تمایزی بین کوره جریان متناوب (AC) و جریان نا متناوب (DC) وجود دارد.

با ظهور یکسو کننده های قدرتمند در حدود دهه 1980، کوره های DC به طور فزاینده ای مورد استفاده قرار گرفتند. به عنوان مثال، کوره جریان نامتناوب (DC) به دلیل فلیکر کمتری که در شبکه برق ایجاد میکند محدودیت کمتری نسبت به افزایش توان دارد. مزایای دیگر کوره های جریان نامتناوب مصرف الکترود گرافیتی پایین، رفتار ذوب همگن به دلیل قوس متمرکز و عملکرد عملیاتی آرامتر می باشد. از معایب این کوره های میتوان به هزینه سرمایه گذاری بالا، تغییر سایز بسیار زیاد در انتهای الکترود و پاشنه مذاب بیشتر در شل کوره نام برد. با بهینه سازی مستمر کوره های جریان متناوب (AC) بعنوان مثال با بهره گیری از سیستم خنک کاری الکترود، عمر نسوزها ، افزایش جریان ورودی به کوره و … این کوره ها در سرتاسر جهان مورد استفاده قرار می گیرند. در حال حاضر حدود 980 کوره AC و 100 کوره DC در سراسر جهان در حال فعالیت هستند که عمدتا در آمریکای شمالی می باشند. بنابر این در این مقاله به طور عمده به کوره های جریان متناوب (AC) می پردازیم.

کوره قوس الکتریکی جزء صنایع با مصرف برق بالا می باشد و حدود 3% از مصرف انرژی الکتریکی در سرتاسر جهان را تشکیل می دهد. در کنار هزینه هایی مانند قراضه و فرو آلیاژ ها، انرژی الکتریکی بزرگترین سهم را در هزینه های تولید فولاد با کوره های قوس الکتریکی دارد. با این حال از جنبه های مختلف انرژی، استفاده از کوره های قوس الکتریکی بدلیل داشتن چگالی توان بالا و تبدیل انرژی الکتریکی موثر به دمای ذوب (دمای قوس 10000 تا 15000 درجه سانتیگراد، دمای 1650 درجه سانتیگراد ذوب را می دهد) مطلوب تر از کوره بلند می باشد. با تزریق اکسیژن، سوخت یا ترکیبی از هر دو میتوان در عملیات ذوب تسریع ایجاد کرد. در نتیجه چگالی توان بالا،کوره های قوس الکتریکی 30% انرژی، حدود 1.5 تن سنگ آهن و 0.65 تن کربن کمتری نسبت به کوره های بلند ذخیره می کنند. انتشار گاز C02 در کوره های قوس الکتریکی با 395  در حدود 77% کمتر از کوره بلند با 1744 می باشد.

در حال حاضر صنعت فولاد با تقاضا و قیمت پایین فولاد در مقایسه با هزینه های تولید بالا در مرحله سخت و دشواری قرار دارد. بهره وری انرژی و منابع فاکتور مهمی برای تولید اقتصادی فولاد با کوره های قوس الکتریکی می باشد. در مقابل این گذشته، پیشرفت های فنی مورد نیاز است تا پایداری و بهره وری را در کوره های قوس الکتریکی در طولانی مدت بهبود بخشد.

اجزای کوره قوس الکتریکی:

شرکت ویستا آسمان تامین کننده کوره قوس الکتریکی، تجهیزات و کلیه قطعات یدکی آماده خدمت رسانی به شما مشتریان عزیز می باشد.

عضویت در خبرنامه

اطلاع از آخرین اخبار و مقالات ویستا آسمان

اخبار و مقالات مرتبط

Related news & articles

آکادمی ویستا

دسته بندی دیرگدازها بر اساس خواص و کاربردهای آن

دیرگدازها موادی هستند که در برابر حرارت و قرار گرفتن در معرض درجات مختلف تنش و کرنش مکانیکی، تنش و کرنش حرارتی، خوردگی/ فرسایش ناشی از جامدات، مایعات و گازها، انتشار گاز و سایش مکانیکی در دماهای مختلف مقاوم هستند. به زبان ساده، آنها را مصالح ساختمانی می دانند که قادر به تحمل دمای بالا هستند. دیرگدازها معمولاً مواد غیر آلی غیر فلزی با نسوز بیش از 1500 درجه سانتیگراد هستند. آنها متعلق به سرامیکهای درشت دانه با ریزساختار هستند که از دانه های درشت تشکیل شده است. ساختار اصلی آنها، grog درشت دانه است که با مواد ریز به هم وصل شده است.محصولات نسوز نوع خاصی از سرامیک ها هستند که با هر سرامیک معمولی تفاوت دارند، عمدتاً به دلیل ساختار دانه درشت آنها که توسط ذرات گروگ بزرگتر به هم وصل شده توسط مواد میانی ریزتر (پیوند) تشکیل شده است.

آکادمی ویستا

ریفورمرتیوب در هیدروژن ریفرمینگ و تأثیر پارامترهای فرآیند بر آن

با در نظر گرفتن ویژگی‌های غیر خطی مواد ریفورمرتیوب با تغییرات دما و تأثیر سیال داخل و خارج ریفورمرتیوب، پیشنهاد می‌کنیم یک مدل جفت‌کننده حرارتی-سیال جامد و روش محاسبه برای ریفورمرتیوب در هیدروژن ریفرمینگ ایجاد کنیم. تئوری کوپلینگ چند میدانی برای تجزیه و تحلیل و مطالعه توزیع تنش سیال در ریفورمرتیوب در هیدروژن ریفرمینگ تحت شرایط مختلف فرآیند، دمای ورودی مختلف و نرخ جریان ورودی متفاوت استفاده می‌شود. ما دریافتیم که در شرایط عملیاتی گرم، به عنوان دمای ورودی سیال با افزایش دمای ریفورمرتیوب، حداکثر تنش معادل ساختار کلی ریفورمرتیوب به تدریج کاهش یافت. با افزایش تدریجی سرعت جریان، حداکثر تنش معادل ریفورمرتیوب به تدریج کاهش و سپس افزایش یافت. در این مقاله، تمام پارامترهای تکنولوژیکی که برای ریفورمرتیوب در هیدروژن ریفرمینگ از شرایط واقعی تولید ناشی می‌شوند، بنابراین نتایج تحقیق مرجع خاصی برای تولید ایمن ارائه می‌کند.

Leave A Comment