تجهیزات و قطعات یدکی خط نورد

این پست را به اشتراک بگذارید :

نورد گرم یک فرآیند فلزکاری است که در آن فلز بالاتر از دمای تبلور مجدد حرارت داده می شود تا به صورت پلاستیکی در عملیات کار یا نورد تغییر شکل دهد. از این فرآیند برای ایجاد اشکال با ابعاد هندسی و خواص مواد مورد نظر با حفظ حجم یکسان فلز استفاده می شود. در فلزکاری، نورد فرآیند شکل دهی فلز است که در آن شمش، بلوم، تختال و غیره از یک یا چند جفت غلطک عبور داده می شود تا ضخامت کاهش یابد و ضخامت یکنواخت شود. اکثر کارخانه های فولادی دارای بخش های نورد هستند که محصولات ریخته گری نیمه تمام را به محصولات نهایی تبدیل می کنند.

ابتدا شمش، بلوم، اسلب یا سایر مقاطع داخل کوره پیشگرم شده تا به دمای حدودی 1150 الی 1250 درجه سانتیگراد برسند. سپس توسط دستگاه هل دهنده به بیرون از کوره هدایت شده و بر روی میز غلتانی به سمت قفسه های نورد هدایت می شود. پروسه نورد شامل سه مرحله ذیل می باشد:

1- نورد اولیه (Roughing)

2- نورد میانه (Intermediate)

3- نورد نهایی (Finishing)

اجزای واحد نورد:

1- تجهیزات نورد اولیه

2- تجهیزات نورد میانی

3- تجهیزات نورد نهایی

4- میزهای انتقال عرضی و طولی

5- انواع کشاننده ها (Pinch Rollers)

6- انواع قوس سازها (Loopers)

7- سیستم خنک کننده

8- سیستم تابگیر

9- سیستم بسته بندی و توزین

10- تجهیزات فرعی و کمکی

برای اطلاعات بیشتر و مشاوره در خصوص خط نورد با ما در تماس باشید.

عضویت در خبرنامه

اطلاع از آخرین اخبار و مقالات ویستا آسمان

اخبار و مقالات مرتبط

Related news & articles

آکادمی ویستا

دسته بندی دیرگدازها بر اساس خواص و کاربردهای آن

دیرگدازها موادی هستند که در برابر حرارت و قرار گرفتن در معرض درجات مختلف تنش و کرنش مکانیکی، تنش و کرنش حرارتی، خوردگی/ فرسایش ناشی از جامدات، مایعات و گازها، انتشار گاز و سایش مکانیکی در دماهای مختلف مقاوم هستند. به زبان ساده، آنها را مصالح ساختمانی می دانند که قادر به تحمل دمای بالا هستند. دیرگدازها معمولاً مواد غیر آلی غیر فلزی با نسوز بیش از 1500 درجه سانتیگراد هستند. آنها متعلق به سرامیکهای درشت دانه با ریزساختار هستند که از دانه های درشت تشکیل شده است. ساختار اصلی آنها، grog درشت دانه است که با مواد ریز به هم وصل شده است.محصولات نسوز نوع خاصی از سرامیک ها هستند که با هر سرامیک معمولی تفاوت دارند، عمدتاً به دلیل ساختار دانه درشت آنها که توسط ذرات گروگ بزرگتر به هم وصل شده توسط مواد میانی ریزتر (پیوند) تشکیل شده است.

آکادمی ویستا

ریفورمرتیوب در هیدروژن ریفرمینگ و تأثیر پارامترهای فرآیند بر آن

با در نظر گرفتن ویژگی‌های غیر خطی مواد ریفورمرتیوب با تغییرات دما و تأثیر سیال داخل و خارج ریفورمرتیوب، پیشنهاد می‌کنیم یک مدل جفت‌کننده حرارتی-سیال جامد و روش محاسبه برای ریفورمرتیوب در هیدروژن ریفرمینگ ایجاد کنیم. تئوری کوپلینگ چند میدانی برای تجزیه و تحلیل و مطالعه توزیع تنش سیال در ریفورمرتیوب در هیدروژن ریفرمینگ تحت شرایط مختلف فرآیند، دمای ورودی مختلف و نرخ جریان ورودی متفاوت استفاده می‌شود. ما دریافتیم که در شرایط عملیاتی گرم، به عنوان دمای ورودی سیال با افزایش دمای ریفورمرتیوب، حداکثر تنش معادل ساختار کلی ریفورمرتیوب به تدریج کاهش یافت. با افزایش تدریجی سرعت جریان، حداکثر تنش معادل ریفورمرتیوب به تدریج کاهش و سپس افزایش یافت. در این مقاله، تمام پارامترهای تکنولوژیکی که برای ریفورمرتیوب در هیدروژن ریفرمینگ از شرایط واقعی تولید ناشی می‌شوند، بنابراین نتایج تحقیق مرجع خاصی برای تولید ایمن ارائه می‌کند.

Leave A Comment