فرمول محاسبه دبی آب ورودی به قالب

دبی آب ورودی به قالب از طریق اختلاف درجه حرارت ایجاد شده در آب خروجی و ورودی قابل محاسبه است. در قسمت های درج شده مقدار ابعاد شمش و اختلاف درجه حرارت آب مدنظر خود را قرار دهید تا میزان دبی آب ورودی به دست آید.

این پست را به اشتراک بگذارید :

وقتی حرارت پوسته خارجی قالب مسی به آب منتقل می شود در حد چند درجه سانتیگراد دمای آب خروجی بالا می رود. دبی آب ورودی به قالب از طریق همین اختلاف درجه حرارت قابل محاسبه است. برای مقاطع بیلت محاسبات دبی آب ورودی به محفظه آبگرد از طریق معادلات زیر صورت می گیرد. در قسمت ورودی های لازم، مقادیر خواسته شده را بر حسب یکای ذکر شده قرار دهید تا دبی آب خروجی بر حسب لیتر بر دقیقه محاسبه شود. این محاسبات برای مقاطع بیلت در ریخته گری مداوم فولاد آورده شده است. برای سایر مقاطع و آلیاژهای خاص نیاز به کارشناسی های ویژه تری در همان جنس و مقطع می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره در این زمینه می توانید با ما تماس بگیرید.


با تغییر هر یک از مقادیر در موارد بالا مشاهده می کنید که دبی آب ورودی تغییر می کند.

دبی آب ورودی به قالب مسی می‌تواند در بهینه سازی فرآیندهای ریخته گری بسیار کمک کننده باشد. به عنوان نمونه چنانچه در سرعت ریخته گری شمش تغییر ایجاد شود و یا در شرایط خنک سازی آب تغییری ایجاد شود و بخواهیم دبی آب ورودی را به توجه به این تغییرات تعیین کنیم محاسبات بالا جهت تعیین دبی اب ورودی و در نتیجه بهینه سازی عملکرد ماشین ریخته گری مداوم مفید است. در محاسبات دبی آب تیوب مسی، پارامترهای سرعت ریخته گری، ارتفاع قالب مسی، مساحت مقطع بیلت و نهایتا اختلاف دمای آب ورودی و خروجی موثر است. البته پارامترهای دیگری همچون جنس مذاب در حال ریخته گری نیز می تواند در تغییر محاسبات تا حدی موثر واقع شود. اما در این صفحه شرایط فولادهای رایج در فرآیند ریخته گری مداوم همچون فولاد 3SP در نظر گرفته شده است.

عضویت در خبرنامه

اطلاع از آخرین اخبار و مقالات ویستا آسمان

اخبار و مقالات مرتبط

Related news & articles

آکادمی ویستا

دسته بندی دیرگدازها بر اساس خواص و کاربردهای آن

دیرگدازها موادی هستند که در برابر حرارت و قرار گرفتن در معرض درجات مختلف تنش و کرنش مکانیکی، تنش و کرنش حرارتی، خوردگی/ فرسایش ناشی از جامدات، مایعات و گازها، انتشار گاز و سایش مکانیکی در دماهای مختلف مقاوم هستند. به زبان ساده، آنها را مصالح ساختمانی می دانند که قادر به تحمل دمای بالا هستند. دیرگدازها معمولاً مواد غیر آلی غیر فلزی با نسوز بیش از 1500 درجه سانتیگراد هستند. آنها متعلق به سرامیکهای درشت دانه با ریزساختار هستند که از دانه های درشت تشکیل شده است. ساختار اصلی آنها، grog درشت دانه است که با مواد ریز به هم وصل شده است.محصولات نسوز نوع خاصی از سرامیک ها هستند که با هر سرامیک معمولی تفاوت دارند، عمدتاً به دلیل ساختار دانه درشت آنها که توسط ذرات گروگ بزرگتر به هم وصل شده توسط مواد میانی ریزتر (پیوند) تشکیل شده است.

آکادمی ویستا

ریفورمرتیوب در هیدروژن ریفرمینگ و تأثیر پارامترهای فرآیند بر آن

با در نظر گرفتن ویژگی‌های غیر خطی مواد ریفورمرتیوب با تغییرات دما و تأثیر سیال داخل و خارج ریفورمرتیوب، پیشنهاد می‌کنیم یک مدل جفت‌کننده حرارتی-سیال جامد و روش محاسبه برای ریفورمرتیوب در هیدروژن ریفرمینگ ایجاد کنیم. تئوری کوپلینگ چند میدانی برای تجزیه و تحلیل و مطالعه توزیع تنش سیال در ریفورمرتیوب در هیدروژن ریفرمینگ تحت شرایط مختلف فرآیند، دمای ورودی مختلف و نرخ جریان ورودی متفاوت استفاده می‌شود. ما دریافتیم که در شرایط عملیاتی گرم، به عنوان دمای ورودی سیال با افزایش دمای ریفورمرتیوب، حداکثر تنش معادل ساختار کلی ریفورمرتیوب به تدریج کاهش یافت. با افزایش تدریجی سرعت جریان، حداکثر تنش معادل ریفورمرتیوب به تدریج کاهش و سپس افزایش یافت. در این مقاله، تمام پارامترهای تکنولوژیکی که برای ریفورمرتیوب در هیدروژن ریفرمینگ از شرایط واقعی تولید ناشی می‌شوند، بنابراین نتایج تحقیق مرجع خاصی برای تولید ایمن ارائه می‌کند.

Leave A Comment