کتاب راهنمای نصب و نگهداری بیرینگ

کتاب نصب و نگه داری بیرینگ، یکی از کتاب های جامع در زمینه بیرینگ، نکات تعمیر ونگه داری، روانکاری و لوبریکانت، قابلیت استفاده مجدد و ... است.

این پست را به اشتراک بگذارید :

در این صفحه امکان دانلود کتاب راهنمای نصب و نگهداری بیرینگ یکی از جامع ترین کتاب ها در زمینه نصب و نگهداری بیرینگ فراهم شده است.در این کتاب راهنمای مربوط به نصب و نگهداری بیرینگ ها، روانکاری و نکات آن همچون: روش های روانکاری بیرینگ، انواع روانکار یا لوبریکانت مناسب برای بیرینگ‌ها، عیب یابی و علائم عیوب، راه حل های برطرف سازی مشکل ایجاد شده برای بیرینگ، انواع آسیب ها و صدمات وارده به بیرینگ، دلایل آسیب و تخریب بیرینگ آورده شده است.

مطمئنا یکی از نکات مورد توجه مصرف کنندگان انواع بلبیرینگ و رولبیرینگ راهنما و دستورالعمل‌های روانکاری بیرینگ است که در کتاب راهنمای نصب و نگهداری بیرینگ آورده شده است.

برخی از مواردی که در این کتاب به آن اشاره شده شامل موارد زیر می‌باشد:

 • از چه نوع لوبریکانتی برای بیرینگ استفاده کنیم؟
 • وقفه های زمانی برای روانکاری مجدد بیرینگ چه مدت باشد؟
 • نحوه تنظیم فاصله های زمانی برای روانکاری چگونه است؟
 • انواع روانکاری با گریس، روغن و مایعات نفتی، جدول ویسکوزیته انواع لوبریکانت مناسب برای بیرینگ

از دیگر موارد مهم در کتاب راهنمای نصب و نگهداری بیرینگ اشاره به نکات استفاده مجدد بیرینگ ها است. در مورد استفاده مجدد بیرینگ به نحوه بررسی امکان استفاده مجدد، نحوه شست و شوی بیرینگ ها جهت بازرسی و ارزیابی اشاره شده است.

در کتاب راهنمای نصب و نگهداری بیرینگ نکات اصلی در انتخاب بیرینگ شامل موارد زیر می‌شود:

 • فضای کاری موجود از لحاظ ابعاد و اندازه
 • بزرگی و جهت بار (شعاعی، محوری و ترکیبی)
 • سرعت
 • ناهمترازی
 • شیوه نصب و جداسازی بیرینگ
 • دقت مورد نیاز
 • فاکتورهای نویز و ارتعاش
 • نظافت داخلی
 • طراحی و متریال قفسه
 • چیدمان بیرینگ
 • سیل و آب بندی

بر اساس نکات ذکر شده در کتاب راهنمای نصب و نگهداری بیرینگ انواع بیرینگ طراحی و تولید می‌شوند.

علاوه بر نکات نصب و نگهداری بیرینگ، ساختار اجزای انواع بیرینگ تولید شده نیز در این کتاب آورده شده است. شکل شماتیک 49 مدل بیرینگ از انواع بلبیرینگ، رولبیرینگ، مخروطی، دو ردیفه، چهار نقطه و … در صفحات اولیه کتاب مشاهده می شود. علاوه بر قابلیت دانلود، قابلیت مشاهده آنلاین کتاب راهنمای نصب و نگهداری بیرینگ در زیر قرار داده شده است.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه تهیه انواع بیرینگ با کیفیت با ما شرکت ویستا آسمان بگیرید.

عضویت در خبرنامه

اطلاع از آخرین اخبار و مقالات ویستا آسمان

اخبار و مقالات مرتبط

Related news & articles

آکادمی ویستا

دسته بندی دیرگدازها بر اساس خواص و کاربردهای آن

دیرگدازها موادی هستند که در برابر حرارت و قرار گرفتن در معرض درجات مختلف تنش و کرنش مکانیکی، تنش و کرنش حرارتی، خوردگی/ فرسایش ناشی از جامدات، مایعات و گازها، انتشار گاز و سایش مکانیکی در دماهای مختلف مقاوم هستند. به زبان ساده، آنها را مصالح ساختمانی می دانند که قادر به تحمل دمای بالا هستند. دیرگدازها معمولاً مواد غیر آلی غیر فلزی با نسوز بیش از 1500 درجه سانتیگراد هستند. آنها متعلق به سرامیکهای درشت دانه با ریزساختار هستند که از دانه های درشت تشکیل شده است. ساختار اصلی آنها، grog درشت دانه است که با مواد ریز به هم وصل شده است.محصولات نسوز نوع خاصی از سرامیک ها هستند که با هر سرامیک معمولی تفاوت دارند، عمدتاً به دلیل ساختار دانه درشت آنها که توسط ذرات گروگ بزرگتر به هم وصل شده توسط مواد میانی ریزتر (پیوند) تشکیل شده است.

آکادمی ویستا

ریفورمرتیوب در هیدروژن ریفرمینگ و تأثیر پارامترهای فرآیند بر آن

با در نظر گرفتن ویژگی‌های غیر خطی مواد ریفورمرتیوب با تغییرات دما و تأثیر سیال داخل و خارج ریفورمرتیوب، پیشنهاد می‌کنیم یک مدل جفت‌کننده حرارتی-سیال جامد و روش محاسبه برای ریفورمرتیوب در هیدروژن ریفرمینگ ایجاد کنیم. تئوری کوپلینگ چند میدانی برای تجزیه و تحلیل و مطالعه توزیع تنش سیال در ریفورمرتیوب در هیدروژن ریفرمینگ تحت شرایط مختلف فرآیند، دمای ورودی مختلف و نرخ جریان ورودی متفاوت استفاده می‌شود. ما دریافتیم که در شرایط عملیاتی گرم، به عنوان دمای ورودی سیال با افزایش دمای ریفورمرتیوب، حداکثر تنش معادل ساختار کلی ریفورمرتیوب به تدریج کاهش یافت. با افزایش تدریجی سرعت جریان، حداکثر تنش معادل ریفورمرتیوب به تدریج کاهش و سپس افزایش یافت. در این مقاله، تمام پارامترهای تکنولوژیکی که برای ریفورمرتیوب در هیدروژن ریفرمینگ از شرایط واقعی تولید ناشی می‌شوند، بنابراین نتایج تحقیق مرجع خاصی برای تولید ایمن ارائه می‌کند.

Leave A Comment