بیرینگ معدن، تجهیزات و کاربردها

با توجه به کاربرد بیرینگ در معدن ، ماشین آلات معدن عموما بیرینگ های زیادی را در خود دارند که با توجه به شرایط کاری غیریکنواخت و آسیب زننده لازم است این تجهیزات با کیفیت باشند

این پست را به اشتراک بگذارید :

فرآیندهای استخراج مواد معدنی از معادن نیازمند ماشین آلات خاصی هستند. این تجهیزات در سخت‌ترین و خشن‌ترین شرایط کاری ممکن و معمولا به صورت ریموت کار می‌کنند. با توجه به شرایط کاری موجود که شامل: گرما، آلودگی ها، لرزش و ویبره، بارهای سنگین و نیاز به حجم بالای تولید باعث می شود تا کار تجهیزات چندین روز طول بکشد و بسیار پرهزینه‌ باشد. از همین رو باعث می شود تا نیاز به ماشین آلاتی قابل اطمینان و با‌دوام باشد. اما چنانچه از قطعات و تجهیزاتی بی‌کیفیت در این ماشین آلات به کار گرفته شده باشد قطعا هزینه‌های نگه داری افزایش می یابد؛ علاوه بر این ممکن است خطرات ایمنی نیز ایجاد کنند. بیرینگ ها در معدن از جمله قطعات مورد استفاده در ماشین آلات است که بیشترین فشار کاری تجهیزات را تحمل می‌کنند.

تجهیزات مورد استفاده در معدن را به دو دسته می توان تقسیم نمود:

  • تجهیزات استخراج از معدن
  • تجهیزات فرآوری مواد معدنی

تجهیزات استخراج معادن

چند نمونه از تجهیزات استخراج از معادن شامل : ماینرهای مداوم، بیل مکانیکی، بالابرهای معدن، نوارنقاله، کامیونهای باربری معادن و لودرها می شود.

ماینرهای مداوم

یکی از مسائل مهم در این ماینرهای مداوم مساله توقف های کاری ناخواسته به دلیل خرابی های این ماشین است. از دست دادن ماینر پیوسته برای چند روز و یا حتی چند ساعت می تواند هزینه های غیرقابل پیشبینی را افزایش دهد. همچنین علاوه بر افزایش هزینه های گارانتی برای تولید‌کنندگان این تجهیزات مشتریان ناراضی را به جا می گذارد. تجهزات بلبیرینگ به کار رفته در این تجهیزات از اهمیت خاصی برخوردار است. می توان با به کار بردن بیرینگ های مناسب در انواع شرایط کاری دشوار به افزایش تداوم کاری ماشین بدون توقف های ناگهانی و ناخواسته کمک نمود. از جمله شرایط دشواری که این ماشین آلات با آن مواجه هستند شامل: غبارهای ذغالسنگ، اسپری آب و شوک های ناشی از اعمال بارهای ناگهانی می شود. بنابراین پیشنهاد می‌شود که در کیفیت بیرینگ های این نوع ماشین (چه ماینر مداوم های زنجیری و چه ماینرهای چرخدار) بسیار دقت شود تا در مجموع، هزینه های بعدی کاهش یابد.

بیل‌های مکانیکی

پاسخگویی تجهیزات تحت بارهای سنگین بسیار مهم است. تجهیزات متحرک معدن همچون انواع بیل های مکانیکی همگی حین فرآیند کاری با بارهای سنگینی مواجه می‌شوند. در بیرینگ های تجهیزات معدن نیز باید به این نکته توجه شود. بیرینگ های موجود باید طوری طراحی شوند که بیل مکانیکی بتواند در برابر شدیدترین بارهای ناگهانی و سرعت‌بالا به خوبی کار کند. بنابراین توصیه می‌شود از بیرینگ‌هایی استفاده شود که در شرایط خشن موجود برای کار این تجهیزات بتواند به صورت پیوسته کار کند، پاسخگو باشد و موجب ایجاد مشکلات در فرآیند کاری ماشین نشود.

تجهیزات بالابر در معادن

نگه‌داری سالم بالابرها در معادن بسیار مهم است. از این رو لازم است شرایط نگه داری این تجهیزات همواره در بهینه ترین حالت ممکن باشد. به طور خاص درام های موجود در این تجهیزات بار اصلی وارده به بالابر را تحمل می کند. بارهای سنگین، نیروهای با شتاب بالا، آلاینده های ساینده و غیره همگی می توانند موجب ایجاد شکست در بیرینگ های به کار رفته در این ماشین آلات شود. بنابراین لازم است در خرید بیرینگ‌ها به جنس و باکیفیت بودن آن ها دقت ویژه ای شود.

بیرینگ نوار نقاله

یکی از تجهیزات مهم در صنعت معدن نوار نقاله (کانوایر) است. در بیرینگ های نوار نقاله، مواد آلاینده اطراف بسیار تاثیرگذار هستند. ممکن است شرایط کاری در تمامی شرایط مختلف از جمله محیط سرد، گرم، رطوبتی، خشک و یا آلوده باشد. علاوه بر این ممکن است نوار نقاله در حالت ریموت به کار رود و تشخیص دقیق نوع شرایط کاری و موقعیت محیطی ممکن نباشد. ما در شرکت ویستا آسمان برای این شرایط بیرینگ هایی را تامین می کنیم که بتواند پاسخگوی تمامی این شرایط باشد. در این بیرینگ ها تمامی جزئیات از شرایط تولید آب بند و سیل بودن گرفته تا روانکاری و مسائل نگه داری همگی مدنظر قرار می‌گیرد. در عمل استفاده از این تجهیزات در نوار نقاله عمر نوار نقاله را بالابرده و در مجموع سودآوری و تولید را بالا می برد.

کاربرد بیرینگ در معدن
کاربرد بیرینگ در معدن

بیرینگ کامیون‌های باربری معادن

کامیون های باربری از دیگر موارد کاربرد بیرینگ در معدن است. دستگاه های خرد کن و سنگ شکن عموما توسط کامیون های باربری مخصوص معادن تغذیه می شوند. نحوه تخلیه بار کامیون ها در خردکن بسیار مهم است و در صورت تخلیه بار به صورت نامناسب ممکن است دستگاه خردکن با بارهای شدید ناگهانی مواجه و دچار خرابی شود. این نحوه درست عملکرد کامیون ها به بیرینگ های آن ها وابسته است. ما نیز به عنوان تامین کننده به این نکات دقت نموده ایم تا همواره قابل اطمینان ترین بلبرینگ و رولبرینگ های مصرفی را به فروش برسانیم. برای خرید محصول مناسب با نیاز خود در این زمینه با ما تماس بگیرید.

یاتاقان مورد استفاده در لودر

یکی از چالش های اصلی در عملکرد لودرهای چرخدار، برگشت معکوس سریع است. تغیرات ناگهانی در جهت حرکت می تواند تاثیر منفی در روانکاری سیستم رانش و اجزای آن داشته باشد. سایر شرایط همچون شروع و توقف مداوم، محیط های آلوده و لرزش های دائمی نیز تاثیرات مضر بر عملکرد لودر دارند. تمامی این موارد مصرف کننده را ملزم به استفاده از بیرینگ باکیفیتی می کند که در برابر این شرایط بادوام و توانمند باشد.

در این زمینه ما بیرینگ هایی را تامین می کنیم که بتواند در برابر انواع سایش به خوبی دوام آورد. علاوه بر این متخصصین تیم ویستا آسمان همواره مشاوره های لازم را در زمینه افزایش عمر قطعات، نحوه روانکاری قطعات و نگه داری آن ها را به خریداران گرامی ارائه می دهند.

در این صفحه سعی شده تا راهنمایی کلی در مورد مسائل مربوط به کیفیت و خرید نوع مناسب بیرینگ ها و با تمرکز بر کاربرد بیرینگ در معادن آورده شود. اما با توجه به گستردگی نوع و سایز بیرینگ ها، بهتر است پیش از ارسال سفارش خود، برای انتخاب دقیق محصول با ما تماس بگیرید. کارشناسان ما همواره پاسخگوی شما مشتریان عزیز هستند. جهت اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید مطلب انواع بیرینگ های صنعتی را مطالعه نمائید.

عضویت در خبرنامه

اطلاع از آخرین اخبار و مقالات ویستا آسمان

اخبار و مقالات مرتبط

Related news & articles

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *