کتاب تاریخچه متالورژی history of Metallurgy

مقدمه ای منحصر به فرد در تاریخ متالورژی از اولین زمانها تا به امروز ارائه می دهد. توسعه مهارت ها و تکنیک های متالورژی تمدن های مختلف و ارتباط بین آنها، با دقت مشخص شده است. این جلد به موضوعات مهمی مانند ظهور متالورژی در شرق نزدیک و انقلاب صنعتی در اروپای غربی توجه دارد.

این پست را به اشتراک بگذارید :

کتاب تاریخچه متالورژی یا history of Metallurgyetallurgy اثر R.F.Tylecote اولین بار در سال 1976 منتشر شد. چاپ دوم 1992 منتشر شد، در 2002 و 2011 تجدید چاپ شد. در کتاب تاریخچه متالورژی پروفسور Tylecote مقدمه ای منحصر به فرد در تاریخ متالورژی از اولین زمانها تا به امروز ارائه می دهد. توسعه مهارت ها و تکنیک های متالورژی تمدن های مختلف و ارتباط بین آنها، با دقت مشخص شده است. این جلد به موضوعات مهمی مانند ظهور متالورژی در شرق نزدیک و انقلاب صنعتی در اروپای غربی توجه دارد.

فهرست کتاب تاریخچه متالورژی history of Metallurgy

 1. Preface to the Second Edition
 2. Foreword
 3. Acknowledgements
 4. Introduction
 5. Metals and ores in the Neolithic period
 6. The technique and development of early copper smelting 3 The Early Bronze Age
 7. The Full Bronze Age
 8. The Early Iron Age
 9. The Roman Iron Age
 10. The Migration and medieval period
 11. Post-medieval metallurgy
 12. The Industrial Revolution; AD 1720-1850
 13. More recent times; AD 1850-1950
 14. The contributions of the scientists
 15. Appendixes:
  – Technical Glossary
  – Note on units of weight, stress, and hardness Table of elements
  – Approximate date of start of metal ages Chinese chronology
  – Journals consulted and abbreviations Principal works consulted
  – Maps
  – Subject and name index

شما می توانید کتاب تاریخچه متالورژی history of Metallurgy را از لینک زیر دانلود و یا مشاهده نمایید.

جهت مطالعه و دانلود کتاب های بیشتر می توانید از کتابخانه شرکت ویستا آسمان دیدن فرمایید.

عضویت در خبرنامه

اطلاع از آخرین اخبار و مقالات ویستا آسمان

اخبار و مقالات مرتبط

Related news & articles

آکادمی ویستا

دسته بندی دیرگدازها بر اساس خواص و کاربردهای آن

دیرگدازها موادی هستند که در برابر حرارت و قرار گرفتن در معرض درجات مختلف تنش و کرنش مکانیکی، تنش و کرنش حرارتی، خوردگی/ فرسایش ناشی از جامدات، مایعات و گازها، انتشار گاز و سایش مکانیکی در دماهای مختلف مقاوم هستند. به زبان ساده، آنها را مصالح ساختمانی می دانند که قادر به تحمل دمای بالا هستند. دیرگدازها معمولاً مواد غیر آلی غیر فلزی با نسوز بیش از 1500 درجه سانتیگراد هستند. آنها متعلق به سرامیکهای درشت دانه با ریزساختار هستند که از دانه های درشت تشکیل شده است. ساختار اصلی آنها، grog درشت دانه است که با مواد ریز به هم وصل شده است.محصولات نسوز نوع خاصی از سرامیک ها هستند که با هر سرامیک معمولی تفاوت دارند، عمدتاً به دلیل ساختار دانه درشت آنها که توسط ذرات گروگ بزرگتر به هم وصل شده توسط مواد میانی ریزتر (پیوند) تشکیل شده است.

آکادمی ویستا

ریفورمرتیوب در هیدروژن ریفرمینگ و تأثیر پارامترهای فرآیند بر آن

با در نظر گرفتن ویژگی‌های غیر خطی مواد ریفورمرتیوب با تغییرات دما و تأثیر سیال داخل و خارج ریفورمرتیوب، پیشنهاد می‌کنیم یک مدل جفت‌کننده حرارتی-سیال جامد و روش محاسبه برای ریفورمرتیوب در هیدروژن ریفرمینگ ایجاد کنیم. تئوری کوپلینگ چند میدانی برای تجزیه و تحلیل و مطالعه توزیع تنش سیال در ریفورمرتیوب در هیدروژن ریفرمینگ تحت شرایط مختلف فرآیند، دمای ورودی مختلف و نرخ جریان ورودی متفاوت استفاده می‌شود. ما دریافتیم که در شرایط عملیاتی گرم، به عنوان دمای ورودی سیال با افزایش دمای ریفورمرتیوب، حداکثر تنش معادل ساختار کلی ریفورمرتیوب به تدریج کاهش یافت. با افزایش تدریجی سرعت جریان، حداکثر تنش معادل ریفورمرتیوب به تدریج کاهش و سپس افزایش یافت. در این مقاله، تمام پارامترهای تکنولوژیکی که برای ریفورمرتیوب در هیدروژن ریفرمینگ از شرایط واقعی تولید ناشی می‌شوند، بنابراین نتایج تحقیق مرجع خاصی برای تولید ایمن ارائه می‌کند.

Leave A Comment