تجهیزات پیش گرم و خشک کن

این پست را به اشتراک بگذارید :

پیش گرم های پاتیل و تاندیش برای از بین بردن رطوبت و جلوگیری از تشکیل گاز و واکنش با مذاب استفاده می شود. در پیش گرم کن ها، شعله به گونه ای قرار می گیرد که روی دیواره کناری بلغزد تا از نفوذ حرارت سریعتر اطمینان حاصل شود. پیشگرم ها در انواع مختلفی (عمودی-افقی) مورد استفاده قرار میگیرند.

ایستگاه پیش گرم و خشک کن پاتیل:

این ماشین ها به عنوان یک سیستم مستقل برای پیش گرم کردن و یا خشک کردن انواع پاتیل ها طراحی شده اند. طراحی اختصاصی مشعل های با اکسید نیتروژن پایین، یکنواختی عالی توزیع دما را در داخل پاتیل تضمین می کنند. این تجهیزات می توانند با چندین نوع سوخت (گاز طبیعی، LPG، گازوئیل، نفت سبک و سنگین، گاز کوره کک، BOF و گاز مخلوط با ارزش حرارتی کمتر از 2000 کیلوکالری در نیوتن متر مکعب و غیره) مطابق با نیاز مشتری کار کند. سر پیچ های اکسیژن نیز می توانند برای رسیدن به بالاترین دما، کاهش زمان گرمایش و کاهش مصرف سوخت اضافه شوند.

کنترل دما کاملا اتوماتیک بوده و دستگاه ها به روزترین استانداردهای ایمنی بین المللی را پاس می کنند.

مطابق الگوی خشک کردن، نرخ های گرمایش خیلی آهسته (10 درجه بر ساعت) و دمای شرع بسیار پایین با توجه به سیستم خاص تجهیزات تولیدی قابل دستیابی است. با استفاده از تجهیزات موجود گرمایش پاتیل می تواند به صورت عمودی و یا افقی صورت گیرد. ماشین های عمودی مطابق نیاز مشتری توانایی جابجایی های در چندین حالت حرکتی را دارد؛ ماشین های افقی می تواند برای موقعیت های گرمایشی تک حالته، دوگانه و یا بیشتر طراحی شود. تمامی ایستگاه های پیشگرم به یک سیستم نوسانی جهت کاهش فاصله بین جداره پاتیل و تجهیزات پیشگرم مجهز شده که حتی در حضور باقیمانده های مذاب فلزی به خوبی عمل می کند؛ همچنین یک دودوکش اختصاصی ساخته شده از فولاد ضد زنگ دما بالا جهت خروج دودهای متصاعد شده از پاتیل در این دستگاه در نظر گرفته شده است. این تجهیزات راه حلی نوین در کاهش اتلاف و مصرف انرژی محسوب می شود.

ویژگی های اصلی:

  • کنترل خودکار و ایمن
  • توزیع دمای یکنواخت
  • سیستم نوسانی موجود در تجهیزات جهت کاهش مصرف انرژی
  • سیستم Scirocco  جهت سیکل های خشک کننده با نرخ های حرارتی خیلی پایین
  • همه تجهیزات قبل از نصب در محل تولید دستگاه تست اولیه می شوند

ایستگاه های پیشگرم و خشک کن تاندیش:

تجهیزات موجود سیستمی مستقل جهت پیشگرم و خشک کردن تاندیش را در اختیار شما قرار می دهد. بسته به نیاز مشتری ساختار های متفاوتی از دستگاه موجود است: بسته به ابعاد تاندیش و تعداد رشته ها مشعل های موجود بین 1 تا 8 مشعل متغیر است. جهت های حرکتی نیز در دستگاه های مختلف مطابق نیاز مشتری متفاوت است: حرکت کج شدن 90 درجه، حرکت بالا رونده عمودی، حرکت عمودی بالا رونده و افقی چرخشی، ترکیب کج شدن و حرکت بالا رونده و غیره.

این ماشین ها می توانند مطابق نیاز مشتری با انواع مختلف سوخت (گاز طبیعی، LPG، سوخت دیزل، گازه کوره کک سازی) کار کنند. کنترل دمایی کاملا خودکار صورت می گیرد: سیکل های حرارت دهی/خشک کردن بر روی تجهیزات برنامه نویسی یا PLC اختصاصی در نظر گرفته شده است. تجهیزات کنترل نرخ گاز/هوا الکترونیکی یا مکانیکی بر روی سیستم در نظر گرفته شده است. با توجه به الگوی خشک کردن، نرخ های گرمایشی خیلی آهسته (تقریبا 10 درجه سانتیگراد بر ساعت) و دماهای شروع خیلی پایین (تقریبا 180 درجه سانتیگراد) با توجه به تجهیزات توانمند سیستم Scirocco  امکان پذیر است. ماشین موجود می تواند با یک کاور یکپارچه (پوشیده شده با الیاف سرامیکی یا ریختگی) یا با چندین شیلد محافظ کوچک برای تاندیش بنا به شرایط کاری طراحی شود. ایستگاه با یک سیستم کمکی حرارت دهی و تنظیمات دبی جریان برای گرمایش نازل تاندیش و نیم نازل تکمیل شده است.

ویژگی های اصلی:

  • دمای نهایی تاندیش تا 1300 درجه سانتیگراد
  • یکنواختی دمایی خیلی بالا
  • سیستم Scirocco جهت سیکل های خشک کننده با نرخ گرمایش خیلی پایین
  • تجهیزات دبی جریان جهت تنظیم نرخ گرمایشی مخصوص نازل تاندیش و نیم نازل

برای بهینه سازی و صرفه جویی انرژی در پیش گرم ها از تجهیزاتی استفاده می شود که در مطالب بعدی به آن اشاره می گردد.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

عضویت در خبرنامه

اطلاع از آخرین اخبار و مقالات ویستا آسمان

اخبار و مقالات مرتبط

Related news & articles

آکادمی ویستا

دسته بندی دیرگدازها بر اساس خواص و کاربردهای آن

دیرگدازها موادی هستند که در برابر حرارت و قرار گرفتن در معرض درجات مختلف تنش و کرنش مکانیکی، تنش و کرنش حرارتی، خوردگی/ فرسایش ناشی از جامدات، مایعات و گازها، انتشار گاز و سایش مکانیکی در دماهای مختلف مقاوم هستند. به زبان ساده، آنها را مصالح ساختمانی می دانند که قادر به تحمل دمای بالا هستند. دیرگدازها معمولاً مواد غیر آلی غیر فلزی با نسوز بیش از 1500 درجه سانتیگراد هستند. آنها متعلق به سرامیکهای درشت دانه با ریزساختار هستند که از دانه های درشت تشکیل شده است. ساختار اصلی آنها، grog درشت دانه است که با مواد ریز به هم وصل شده است.محصولات نسوز نوع خاصی از سرامیک ها هستند که با هر سرامیک معمولی تفاوت دارند، عمدتاً به دلیل ساختار دانه درشت آنها که توسط ذرات گروگ بزرگتر به هم وصل شده توسط مواد میانی ریزتر (پیوند) تشکیل شده است.

آکادمی ویستا

ریفورمرتیوب در هیدروژن ریفرمینگ و تأثیر پارامترهای فرآیند بر آن

با در نظر گرفتن ویژگی‌های غیر خطی مواد ریفورمرتیوب با تغییرات دما و تأثیر سیال داخل و خارج ریفورمرتیوب، پیشنهاد می‌کنیم یک مدل جفت‌کننده حرارتی-سیال جامد و روش محاسبه برای ریفورمرتیوب در هیدروژن ریفرمینگ ایجاد کنیم. تئوری کوپلینگ چند میدانی برای تجزیه و تحلیل و مطالعه توزیع تنش سیال در ریفورمرتیوب در هیدروژن ریفرمینگ تحت شرایط مختلف فرآیند، دمای ورودی مختلف و نرخ جریان ورودی متفاوت استفاده می‌شود. ما دریافتیم که در شرایط عملیاتی گرم، به عنوان دمای ورودی سیال با افزایش دمای ریفورمرتیوب، حداکثر تنش معادل ساختار کلی ریفورمرتیوب به تدریج کاهش یافت. با افزایش تدریجی سرعت جریان، حداکثر تنش معادل ریفورمرتیوب به تدریج کاهش و سپس افزایش یافت. در این مقاله، تمام پارامترهای تکنولوژیکی که برای ریفورمرتیوب در هیدروژن ریفرمینگ از شرایط واقعی تولید ناشی می‌شوند، بنابراین نتایج تحقیق مرجع خاصی برای تولید ایمن ارائه می‌کند.

Leave A Comment