این پست را به اشتراک بگذارید :

تزریق سیم مغزی دار (cored wire) دقیق ترین فرآیند برای افزودن مقادیر کمی از عناصر آلیاژی به فولاد مذاب یا چدن است. با استفاده از دستگاه تغذیه مخصوص طراحی شده سیم مغزی با قطر بین 5 تا 20 میلی متر به داخل حمام مذاب داخل پاتیل تزریق می شود.

قابلیت های دستگاه تزریق وایر:

این دستگاه در 2، 4 یا 6 رشته طراحی شده است.
امکان تغذیه به ترتیب 1، 2 یا 3 سیم به طور همزمان وجود دارد.
هر رشته دارای دو چرخ محرک است که مستقیماً به موتورهای دنده متصل است.

سرعت سیم از 5 تا 400 متر در دقیقه متغیر بوده و توسط اپراتور قابل برنامه ریزی می باشد. سوئیچ های مجاورتی برای اندازه گیری طول سیم نصب می شوند.
فشار تماس برای هر رشته مستقل است و برای تناسب با قطرهای مختلف سیم قابل تنظیم است.
دستگاه تغذیه سیم با یک PLC اختصاصی ارائه می شود.

می توان آن را از یک صفحه کنترل محلی که در نزدیکی دستگاه قرار داده شده یا از اتاق کنترل ایمنی کنترل کرد.

سیستم هدایت سیم:
دستگاه تغذیه سیم مغزی دار را از کویل به دستگاه می کشد و سیم را از طریق لوله های تغذیه و یک لوله هدایت کننده نهایی در جلوی دستگاه به داخل پاتیل فشار می دهد. لوله هدایت کننده برای هدایت سیم تا زمانی که سطح حمام مذاب کوتاه باشد استفاده می شود. سیستم هدایت با توجه به فضای موجود و درخواست مشتری طراحی می شود.

ویژگی های اصلی:

  • کاربری اپراتوری آسان
  • آلیاژسازی خیلی دقیق به لطف اندازه گیری دقیق طول سیم
  • سیستم های دقیق کنترل تزریق سیم
  • عملکرد و تنظیم کاملا خودکار

عضویت در خبرنامه

اطلاع از آخرین اخبار و مقالات ویستا آسمان

اخبار و مقالات مرتبط

Related news & articles

آکادمی ویستا

دسته بندی دیرگدازها بر اساس خواص و کاربردهای آن

دیرگدازها موادی هستند که در برابر حرارت و قرار گرفتن در معرض درجات مختلف تنش و کرنش مکانیکی، تنش و کرنش حرارتی، خوردگی/ فرسایش ناشی از جامدات، مایعات و گازها، انتشار گاز و سایش مکانیکی در دماهای مختلف مقاوم هستند. به زبان ساده، آنها را مصالح ساختمانی می دانند که قادر به تحمل دمای بالا هستند. دیرگدازها معمولاً مواد غیر آلی غیر فلزی با نسوز بیش از 1500 درجه سانتیگراد هستند. آنها متعلق به سرامیکهای درشت دانه با ریزساختار هستند که از دانه های درشت تشکیل شده است. ساختار اصلی آنها، grog درشت دانه است که با مواد ریز به هم وصل شده است.محصولات نسوز نوع خاصی از سرامیک ها هستند که با هر سرامیک معمولی تفاوت دارند، عمدتاً به دلیل ساختار دانه درشت آنها که توسط ذرات گروگ بزرگتر به هم وصل شده توسط مواد میانی ریزتر (پیوند) تشکیل شده است.

آکادمی ویستا

ریفورمرتیوب در هیدروژن ریفرمینگ و تأثیر پارامترهای فرآیند بر آن

با در نظر گرفتن ویژگی‌های غیر خطی مواد ریفورمرتیوب با تغییرات دما و تأثیر سیال داخل و خارج ریفورمرتیوب، پیشنهاد می‌کنیم یک مدل جفت‌کننده حرارتی-سیال جامد و روش محاسبه برای ریفورمرتیوب در هیدروژن ریفرمینگ ایجاد کنیم. تئوری کوپلینگ چند میدانی برای تجزیه و تحلیل و مطالعه توزیع تنش سیال در ریفورمرتیوب در هیدروژن ریفرمینگ تحت شرایط مختلف فرآیند، دمای ورودی مختلف و نرخ جریان ورودی متفاوت استفاده می‌شود. ما دریافتیم که در شرایط عملیاتی گرم، به عنوان دمای ورودی سیال با افزایش دمای ریفورمرتیوب، حداکثر تنش معادل ساختار کلی ریفورمرتیوب به تدریج کاهش یافت. با افزایش تدریجی سرعت جریان، حداکثر تنش معادل ریفورمرتیوب به تدریج کاهش و سپس افزایش یافت. در این مقاله، تمام پارامترهای تکنولوژیکی که برای ریفورمرتیوب در هیدروژن ریفرمینگ از شرایط واقعی تولید ناشی می‌شوند، بنابراین نتایج تحقیق مرجع خاصی برای تولید ایمن ارائه می‌کند.

Leave A Comment